44

Evet, Gazze özgür dünya tutsak. Siyonizm dünyayı tutsak almış. Gazze savaşı bunu bize net olarak gösterdi. Birkaç istisna dışında hiçbir devlet siyonizme laf söyleyemiyor.

Bir tarafta siviller, diğer tarafta çocuklar ve kadınlar yağmur gibi yağan bombalar altında can verirken, bunu bütün dünya seyrediyor.

Başka yerde yapılınca suç olan şeyler burada suç değil. Başka yerde yasak olan bombalar burada serbest. Başka yerde müdahale sebebi olan saldırılar burada teşvik görüyor.

Avrupalı ve Amerikalı liderler siyonizme destek açıklamasından başka bir laf söyleyemiyor. Avrupa değerlerini ayaklar altına aldı. Amerika değerlerini çiğnedi, paspas yaptı. Dünya üç maymunu oynuyor. Dünya halkları yöneticilerinin bu tutsaklığını gördü de dayanamadı. Halkların vicdanı buna dayanamadı da bütün dünyada ayaklandı. Her ülke halkı buna isyan etti.

Bunu gören liderlerin etekleri tutuştu. Onca yalan habere ve yalan açıklamaya rağmen halkın bu ayaklanması liderler üstünde de baskı oluşturdu. Şimdi yavaş yavaş söylemlerini değiştirmeye başladılar. Adım adım isyana doğru gidiyorlar. Az kaldı ey dünya siyonizmden tutsaklığını Gazze savaşı kurtaracak. Sabret az kaldı.

İnanın ki artık dünya eskisi gibi olmayacak. Halklar siyonizme başkaldıracak. Allah’ın laneti bu siyonizmi tekrar bulacak. Çünkü bu Allah’ın vaadidir. Siz zulme dönerseniz Biz de size döneriz, diye.

Ayrıca ümmet de uyandı. Cihadın izzetini bir daha gördü ve binlerce Müslüman cihat aşkıyla yanıp tutuşmakta.

Dünya halklarını cesaretlendirdi. Hem yöneticilerine karşı hem de siyonizme karşı öfkeliler.

Allah için savaşın tadını bütün Müslümanlara öğretti. Şimdiye kadar Müslümanlar genelde kendi aralarında savaşıyordu. Ama şimdi zalim küffara karşı savaşı gördü. Şevki arttı.

Ümmetin onurunun cihatta olduğunu gördük ve öğrendik. Gerektiğinde bundan geri durmamamız gerektiğini bir daha öğürendik.

Bir halkın Allah için fedakarlık gösterdiğinde kazandığı izzet ve şerefi de öğrendik.

Evet, düşmanın tuzakları örümcek ağı gibidir. Bütün gücü ve kudreti yalan propagandadadır. Bununla da ancak kendi taraftarlarını korkutur. Bunu da açık açık gördük. İman sahibi müminler onlarla kahramanca savaşıp onları keklik gibi avlarken, taraftarları şoka girmiş. Amerika ve israile iman edenler buna inanamıyorlar. Şeytanın velvelesine kapılanlar korkularından tir tir titriyorlar.

Bu savaşla artık bir devir kapanıp bir devir açıldı. Ümmetin şafağı atmıştır biiznillah. Bu savaş bunun dönüm noktası olmuştur.

Dünyanın siyonist esaretten kurtuluş devri başlamıştır. Ümmetin diriliş vakti gelmiştir.

Ryan Reynold

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *