4


           Neredeyse 100 yıldır batının ürettiklerini kat be kat yüksek fiyata tüketen bir tolum olarak bir türlü belimizi doğrultamadık.Hala da doğrultmuş değiliz.Nihayetinde son birkaç yıldır başta savunma sanayii olmak üzere yerli tohum,yerli araba yerli gemi yerli roket ….vs atılımlar oldukça sevindirici ve umutlandırıcı oldu.

          Ekonomi ve teknolojik sahadaki yerlileşme ister istemez sosyal hayatta da bir yerlileşme hamlesinin olacağı beklentisini yeşertmedi değil.Öyle ya, batının sahte yüzünü,, adaletsiz bir o kadar bencil ve zalimane tavrını gören iktidar, haklı olarak her alanda onlara bağımlı olmaktan kurtulmanın kaçınılmaz olduüğu inanmış olacak ki dört elle yerli üretime bu kadar ağırlık veriyor.

           İyi de Yerli sanayii yerli tarım ve yerli teknolojiyi kullanacak bir toplumu da yetiştirmek gerekmiyor mu? Kendini, dinini, öz değerlerini bilen, sahiplik eden,bu anlamda sağlıklı yetişen bir toplum.Batının ahlaki yozlaşmalarından kurtulan bir toplum için yerli bir anayasa lazım değil mi?Yukarıda saydığımız yerlileşme hamleleri halkımız için olduğuna şüphe yok.O halde yapılacak anayasa; batının dayattığı tüm prangalardan azade, adil, toplumun onlarca yıldır bekleyip özlemini duyduğu bir Anyasa olması gerekmez mi?

             Batılı ülkeler kendi anayasalarını yaparken kendi inanç ve değerlerini esas alarak yapıyor da,Bize mi soruyor.Yada başka ülkelerin anayasalarından mı alıyor.Anayasalarını yaparken Türkiye ne der diye karara düşünüyormu? % 99 u Müslüman olan bir ülkede İslami değerleri görmezden gelerek yapılacak anayasa şimdiye kadar hiç bir sorunu çözmediği gibi kangrenleşmesine de sebeb olacaktır.Osmanlının yıkılmasına, toraklarının neredeyse dörtte üçünü kaybetmesine sebeb olanları sayarsak en başında Avrupa kültürüyle yetişen Avrupa hayranı ve Avrupanın değerlerini kendi ülkesine taşımak için gerekirse kendi vatanını dahi yıkmaktan çekinmeyen güruhlar değil miydi? Kendi kimlikleriyle ülkeyi yıkamayan batılı devletler, insanımızı tüm değerlerinden uzaklaştırarak hatta düşman ederek yıkabildiğini, Osmanlının son yıllarında yaşanan çok acı tecrubeler açıkça göstermiştir.

        Rahatlıkla söyleyebilirimşunu söyleyebilirim;Kendini dinini değerlerini bilen, güzel ahlakı benimsemiş kendisi ve ülkesiyle barışık nesiller yetiştiren devletler, her türlü teknolojiyi de gücü de kazanabilir.Hiç bir teknoloji iyi yetişen bir insan kadar değerli değil.Enerjimizi kendi içimizde boşa harcamamak, geleceğe daha aydınlık bakmak istiyorsak, İslami değerlerimize uyumlu bir Anayasa yapmamız mutlak surette gereklidir.

         Referansı Aziz İslamın Yüce değerlerinden alan bir Anayasa, Yine yüce değerlere sahip bir toplumun yetişmesine vesile olacaktır.İslamın yüce değerlerini vaazlarda yada bazı önemli gün ve gecelerde dinlerken toplumun büyük çoğunluğu hatta çoğu siyasetçilerimiz dahi gösterdikleri saygıyla bu değerlerin azizliğini kabul ve tasdik ediyorlar.Madem bu değerlerimiz bu kadar kıymetli ki buna kimse de itiraz etmiyor;o halde gelin bu güzel ilahi değerlere Anayasamızda yer vererek hem adaleti hem de toplumun mutluluğunun tesisine vesile olalım.

        Sözün özü %99 u Müslüman olan halkımız için bir Anayasa Yapalım.Batının dayattığı toplama Anayasayı Avrupaya iade edip Öz ve öz değerlerimizi İslami değerlerimizi esas alan bir Anayasanın inşaasına başlayalım.Tıpkı Yerli sihaları yerli tankları yerli uçakları, gemi ve silahlarımızı yaptığımız gibi.Bu hususta atacağımız her adımda Allah Yar ve yardımcımız olsun.

                                                                                                                                         

 

Ryan Reynold

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *