90

Kur'an Nesli Platformu kurulduğu günden beri hayırlı işlere öncülük etmeye devam ediyor. Kur'an-ı Kerim'in öğrenilip okunması ve anlaşılıp yaşanması için; platform kurulduğu ilk günden beri bunu dert edinmiş, çalışmalar yapmış ve büyük organizasyonlar tertip etmiştir. Son olarak ülke genelinde, çocukların namaza başlama etkinlikleriyle belki de en hayırlı çalışmaya öncülük etmiştir.

'Hayat Namazla Güzeldir' muştusuyla başlattıkları ve ülke genelinde 7-10 yaş arası çocukların katılım gösterdikleri, iki haftalık namazı öğrenme programlarına yoğun bir teveccüh gösterildi. Bu programda hazırlanan müfredat çerçevesinde abdestten namaza, namaz surelerinden tesbihata kadar; bireylerin namaz kılmak için lazım olan bütün bilgiler, teorik ve pratik olarak gösterilerek namaza başlamalarının ilk adımı atılmış oldu.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen bu programlarla, binlerce çocuk namaz kılmaya ilk adımı atmaktadır. En uygun yaşta namaz kılmanın izzet ve şerefine nail olan bu çocuklar; aynı zamanda daha hayatlarının başındayken, Rablerinin huzuruna beş vakit varmanın onur ve secde etme ayrıcalığına mazhar olmaktadırlar. 'Hayat Namazla Güzeldir' düsturunun, hayatlarının en başında bilinçli bir şekilde öğrenen bu çocuklar; hayatın gerçek tadının günde beş vakit namaz kılmakta olduğunu yakinen yaşamaktadırlar.

İbadetsizliğin bütün toplumu etkisi altına almış olduğu bu karanlık asırda, daha çocuk yaşta namaza başlama ayrıcalığını, Rabbinin huzuruna varma bilincini ve kötülüklerden uzaklaşma manevi ortamını elde etmenin anahtarının namaz kılmak olduğunu, peygamber efendimizin müjdeli haberleriyle biliyoruz. İşte çocuklarımızı bu fıtrat üzerine, hadisi şerifte emredildiği gibi yedi yaşından itibaren namaza alıştırmamız ise bizler için en büyük sorumluluk örneğidir.

Kur'an Nesli Platformu, 'Namaz kılmayan tek bir fert kalmasın' hassasiyetiyle bütün üye ve gönüllülerini seferber etmiş, özellikle genç kardeşlerimizin bu programdaki fedakârca çalışmaları ve hiçbir karşılık beklemeksizin çocuklara bu eğitimi vermek için camileri mesken edinmiş olmaları ayrıca bizleri gelecek adına daha da bir ümitlendirmektedir.

Çocukların; ellerinde elifbaları, başlarında takke veya başörtüleriyle camiye giderken ortaya çıkan harika görüntüler; müminleri sevindirip gururlandırılmakta, anne ve babaları sevinç ve mutluluğa gark etmektedir. Öte taraftan ateşperest, putperest ve bilumum İslam düşmanlarını ise kudurtmaktadır. Çocukların camiye gitme görüntüleri üzerinden salyalarını akıtanlar, aslında tescilli birer İslam düşmanı oldukları gerçeğini de ortaya koymaktadırlar.

Neticede 'it ürür, kervan yürür' diyelim. Herkes kendi nasibince düşünür, konuşur ve faaliyette bulunur. İyi insanların söylem ve eylemleri de iyi olmalıdır. İşte Kur'an Nesli Platformu; söylemi ve eylemiyle, daha hayatlarının en başında çocukların 'namaz kadar güzel' olmalarını sağlamak için bu büyük gayretin içerisinde bulunmaktadır.

'Hayat Namazla Güzeldir' söyleminin, bir eylem olarak bütün çocuklarımızın bir ömür boyunca yaşamalarını niyaz eder, bu çalışmalarda emeği geçen ve katkı sunan herkesten Allah razı olsun.

Ryan Reynold

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *