İmsak: Güneş:
4 °C
asd

BAŞKAN ŞAHiN’DEN GEÇMiŞ OLSUN DiLEKLERi

BAŞKAN ŞAHiN’DEN GEÇMiŞ OLSUN DiLEKLERi

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Soraçan'ın bir yangında kullanılamaz duruma gelmesinin kendilerini üzdüğünü belirterek Soraçan Alış Veriş Merkezinin sahiplerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Şahin yaptığı açıklamada, “Batman'ımızın büyük alışveriş merkezlerinden SORAÇAN'ın bir yangında kullanılamaz duruma gelmesi bizi üzdü. Bir aile sermayesi aynı zamanda ilimizin ve bölgemizin sermayesinden bir parçayı yitirmiş olmak elbette bizi üzer. Bununla birlikte Batman olarak ciddi bir şekilde istihdam alanlarına ihtiyaç varken, bir çok insanımızın işsiz kalışı, parelel olarak bir çok esnafımızın olumsuz etkilenmesi bizi gerçekten müteessir etti. Tek tesellimiz ölümlerin yaşanmamış olmasıdır. SORAÇAN AVM sahibi Hasan Açan ve varsa ortaklarına geçmiş olsun dileklerimi sunar, Allah'u Tealanın zararlarının yerini lütfuyla kendi hazinesinden doldurmasını dilerim.” Dedi.

Açıklamasının devamında Şahin şu ifadeleri kullandı: “Bu büyüklük ve ciddiyetteki işyerlerimizin özellikle yangına karşı erken uyarı sistemlerinin daha hassas ve faal olması gerekir. Bununla birlikte benzer durumlara karşı her tedbirin hassasiyetle alınması gerekir zira, benzer durumlarda yılların kazanımı bir anda kayıp edilebildiği gibi Allah muhafaza can kayıpları da yaşanabilmektedir. Netice itibariyle insanoğlunun eseri olan işlerde eksiklikler de olacaktır. Rabbim bu işyeri sahiplerini ve Batman halkımızı beterinden korusun. Devletin bu gibi durumlarda destek amaçlı yapması gerekenlerin de olması lazım. Zira Batmanımızın sermaye ve istihdam alanlarına ihtiyacı vardır. Yıllarca biriktirilmiş bir servetin ve yüzlerce esnaf ve çalışanın yüzüstü bırakılmaması gerekir.”

M. EMİN URAZ