Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Muhtaçlar İçin Kermes

Muhtaçlar İçin Kermes

Batman Umut Kervanı tarafından muhtaç aileler yararına "Muhtaçlara Umut Ol" temasıyla düzenlenecek 5 günlük kermese tüm halk davet edildi.

Batman Umut Kervanı, muhtaç aileler yararına "Muhtaçlara Umut Ol" temasıyla 5 gün sürecek kermes düzenliyor. 18-22 Ekim, saat 08.00 ila 22.00 arasında Atatürk Parkı yanında yapılacak kermese tüm Batmanlılar davet edildi.

Batman Umut Kervanı Başkanı Mehmet Ali Işık konuyla ilgili yaptığı açıklamada, her yıl muhtaç aileler yararına geleneksel hale getirdikleri böylesi bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. 

Kermeste yardım severlerin yapacakları sıcak ev yemekleri, tatlı, hediyelik eşya, giyim ve muhtelif eşya çeşitlerinin satılacağını da aktaran Işık, tüm hayırsever halkın kermese davetli olduğunu vurguladı.

Işık, "Umut Kervanı olarak Batman’da 2005 yılından bu yana muhtaçlar için gece gündüz demeden hizmet yapmaktayız. Şimdiye kadar bizde kayıt yaptıran muhtaçların sayısı 10 bini aşmıştır. Ancak bizler gücümüz nispetince yıl içinde ortalama 5 bin aileye ulaşabiliyoruz. Bunlara yaptığımız yardımlar yıl içinde Ramazan ayında gıda kolisi dağıtımı, Kurban Bayramı’nda kırmızı et, kırtasiye yardımları, giyim yardımlarıdır. Şimdi de muhtaçlar yararına 5 gün sürecek kermes düzenleme kararı aldık. Ana teması ‘Muhtaçlara Umut Ol’ olan kermesimizde hayırseverlerin destekleri ile yemek, tatlı, bay bayan çocuk kıyafetleri, süs eşyaları ve benzeri gıda ve eşyalar olacaktır." dedi.

Tüm halkı kermese beklediklerini ifade eden Işık, "Hayırsever olan tüm Batman halkımıza 18-22 Ekim tarihleri saat 08.00 ila 22.00 arasında Atatürk Parkı yanında düzenleyeceğimiz kermese yemek, giyim ve benzeri bağışlarıyla ya da oraya gelerek alışverişle destekte bulunmaları çağrısında bulunuyoruz. Rabbim şimdiden katkıda bulunacak hayırseverlerden razı olup mallarını bereketlendirsin." diye konuştu. MEHMET EMİN URAZ