Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle: İkindi:
4 °C
asd

EKSiKLİKLERiMİZi GiDERMEYE DEVAM EDECEĞiZ

EKSiKLİKLERiMİZi GiDERMEYE DEVAM EDECEĞiZ

Yeni eğitim-öğretim yılı münasebetiyle mesaj yayınlayan Vali Hulusi Şahin, eğitimdeki altyapı eksikliklerini gidermeye devam edeceklerini söyledi.

Vali Şahin yayınladığı mesajda, “Eğitim camiasının değerli mensupları ve sevgili öğrencilerimizin 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor ve eğitim öğretim yılının başarılı geçmesini diliyorum. Okul; toplumumuzun gelişme çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıracak olan yegâne mekanizme olmasının yanında insan hayatında aileden sonra en önemli eğitim yuvasıdır. Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşarken; değerli anne babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlanmanın tatlı telaşını paylaşıyorlar.” Dedi.

Çalışmalarının devam edeceğini belirten Vali Şahin, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin hem kendilerine hem de vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi de bizlere düşmektedir. Bu amaçla okullarımızda altyapı eksikliklerini gidermeye, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya ve gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz. İlimizde eğitim ve öğretim  kalitesinin daha üst seviyelere çıkarılması yönünde  son yıllarda  milli eğitim yatırımlarında büyük bir atılım gerçekleştirilmiş olup, gerek fiziki gerekse teknolojik yatırımlar hızla devam etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi öğrenci, öğretmen ve velilerimiz arasında kurulacak sağlıklı iletişim ve işbirliği sayesinde, bu eğitim- öğretim yılının daha da verimli ve başarılı geçeceğine inanıyorum. Bu duygularla yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı. AHMET KÖLGE