20


Son yıllarda Türkiye'de kadınları ve aile Kurumunu korumak için çıkarılan kanunlar aslında aileyi parçalamak ve Avrupa yaşantısına entegre etmek için Avrupa tarafından çıkarılması için zorlanan kanunlardır. Dolayısıyla bu kanunların temel amacı evliliği bitirme ve nikahsız yaşamayı teşvik etmek için çıkartılmıştır. AB Hristiyan ülkelerden oluşmaktadır. Dolayısıyla kendileri gibi yaşayanları kendi aralarına kabul ediyorlar.

 Hristiyanlar kendi dinlerini tarif ettikten sonra boşanmayı çok zorlaştırdılar. Hatta Katolik mezhebinde boşanmak yasaktır. İngiltere kralı vııı. Hennry boşanıp başka bir kadınla evlenmek istiyormuş. Kiliseden izin isteyince kilise kabul etmemiş. Bunun üzerine Kral Anglikan adında bir mezhep kurmuş ve mezhebin başına da geçmiştir. Bu mezhepte boşanma serbesttir. Avrupa ülkelerinde boşanmak kanunlarla yasaktı.1910 yılından sonra boşanma serbest olmuştur. Boşanmak isteyenler ağır nafakalar ödemeleri gerekir. Dolayısıyla evlenenler boşandıkları zaman hem yıllarca boşanma davaları sürüyor. Diğer taraftan nafaka verilmesi gerekiyordu. İşte Avrupa ülkelerinde yaşayan insanlar bu sıkıntılardan kurtulmak için evlenmemeyi tercih ettiler. Kadınla erkek yıllarca beraber yaşıyorlar ama evlenmeyi tercih etmiyorlar.  

Türkiye Avrupa Birliği'ne girmek isteyince Avrupalılar Türkiye'deki yasaların Özellikle aile ile ilgili yasaların kendi toplumlarına uygun olmadığını biliyordu. Diğer yasalar zaten onlardan alınmıştı. Özellikle boşanma yasası tam Katolik mezhebinin kopyası idi. Avrupa ülkeleri Türkiye'nin aile yapısını bozmak için nafaka verme, evlendikten sonra kazanılmış malların paylaşımı, çocukların anneye verilmesi, 18 yaşından küçüklerin evlenmesinin yasak olması, kadının beyanının esas alınması vb yasaları yasalaştırdılar. Bu beyanlar üzerine kocanın veya diğer insanların mağdur edilmesi gibi kanunlar hükümete çıkartıldı. Özellikle dindarlara yakın hükümet tarafından çıkartıldı ki, onların taraftarları bu yasalara karşı çıkmasın. Zaten muhalefette olanlar Aile bağlarına fazla bağlı değildiler. Onlar için Avrupai bir tarz daha iyidir. Eğer Avrupai yaşamı benimseyen hükümetler bu yasayı çıkarsalardı, dindar kesim bunu kabul etmezdi ve ilk seçimde hükümeti yüzde üçlük oy ile iktidardan düşürürdü. Ecevit'in örtülü olan bayana karşı düşmanlığı onu iktidardan düşürdü. İşte Avrupa ülkeleri Türkiye'nin aile hayatını bozup nikahsız yaşamayı insanlara teşvik ettirmek için bu yasaları Türkiye'de Dindar insanların eliyle çıkarttılar.  Boşanma davaları yıllarca sürüyordu. Kadın veya erkek boşanmak İstemediği zaman sürüncemede kalıyordu.

Dinden uzaklaştırılan insanlar evlenmekten kaçınıyorlar. İnsanlar cinsel İhtiyaçlarını karşılıyorlar. Yıllarca beraber yaşayıp çocuk sahibi oluyorlar. Hatta kadın isterse çocuğu babasını belirtmeden kendi üzerine bile yazdırıyor. Adamın biri 2 yıl evli kalıyor. Hanımı zorla 150.000 liralık araba ve 250.000 liralık ev aldırıyor ve ondan boşanıyor. Evlendikten sonra kazanılan mallar ortak olduğu için yarısı kadına veriliyor. Ayrıca yıllarca da nafaka verilecek. Kadın resmi evlilik yapmadan gariban adamın parasını başka erkeğe yedirecek. Kadın, kocam bana cinsel tacizde bulundu diye şikayet edince hapse atılıyor. Bana şiddet uyguladı dese evden kovuluyor. Hem de kanun eliyle.

İşte Avrupa'nın aile yapımızı yok etme planı budur. Maalesef bu plan dindarların eliyle yerine getiriliyor. Zaten dindarların dışında bu yasaları hiçbir hükümet getiremezdi. Getirseydi bile ilk seçimde sandığa gömülürdü. Avrupa bunu sürekli bize yapıyor. Bizden görünenleri yıllarca başımıza getirip istedikleri yaşam tarzını bize benimsettiler.

Ryan Reynold

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *