Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Proje Hazırlama Eğitimi Verildi

Proje Hazırlama Eğitimi Verildi

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Üniversitesi arasında imzalanan Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları İş Birliği Protokolü çerçevesinde Batman Lisesi öğrencilerine Öğretim Üyesi Dr. Yalçın ALTUNKAYNAK tarafından "Proje ve Proje Hazırlama" konulu eğitim verildi.

Düşünmenin aklın eleştirel ve yaratıcı yönlerini, akıl yürütme ve fikirler üretmenin kullanılmasını içerdiğini söyleyen Öğretim Üyesi ALTUNKAYNAK; problemleri çözmek için oldukça önemli olduğunu belirtip bilimsel üretimin kolektif bir süreç olduğuna dikkat çekti.

"Karşılaştığınız sorunu sadece eleştirirseniz, sorun iki katına çıkar, önemli olan soruna çare bulmaktır." sözleriyle öğrencilere proje adımlarında izleyecekler yöntemler anlatan ALTUNKAYNAK, projede karşılaşılması muhtemel sorunlar ve bu sorunlara yaklaşım yöntemlerini anlattı. Derste ayrıca takım olarak çalışma, projede konu seçiminde dikkat edilecek hususlar, zaman yönetimi gibi konuları işleyen ALTUNKAYNAK ayrıca Batman Üniversitesi'nin öğrencilere yönelik düzenlediği proje yarışmaları hakkında bilgi verdi.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen derse Batman Lisesi Müdürü Sedat AYDIN, AR-GE Eğitim Akademileri Koordinatörü Yunus Emre TUFAN ve okul öğretmenleri de katıldı. "Proje ve Proje Hazırlama" konulu ders öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi. HABER MERKEZİ