Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

HIRSIZLAR HALKI CANINDAN BEZDİRDİ

HIRSIZLAR HALKI CANINDAN BEZDİRDİ

Tüm Muhtarlar Derneği Batman Şube Başkanı Masum Padir, yaptığı açıklamada, Batman’da son zamanlarda hırsızlık olaylarında yaşanan artışların halkı canından bezdirdiğini söyledi.

Hırsızlık olaylarına tepki gösteren Padir, hırsızların halkı ciddi manada mağdur ettiğini vurguladı. Padir, caydırıcı cezaların olmamasından ötürü yakalanan hırsızların hemen salıverildiğine dikkat çekti.

Cezaların caydırıcılığının yetersiz olmasının hırsızları cesaretlendirdiğine işaret eden Padir, yetkililere seslenerek hırsızlık suçlarına yönelik etkin ve caydırıcı cezaların getirilmesini istedi.

Hırsızlardan gına geldiğini söyleyen Padir, “Son zamanlarda ilimizde yaşanan hırsızlıklar halkımızı bezdiriyor. Gün geçmiyor ki mahallelerimizde hırsızlık olayları yaşanmasın. Özellikle hırsızlar günümüzün temel ihtiyaçlarından elektrik ve internet kabloları, sokak ve caddelerdeki rögar kapakları gibi ayrım gözetmeksizin gözlerine kestirdikleri irili-ufaklı hemen her metal ve iletken parçayı çalmaktadırlar.” dedi.

“HIRSIZLAR HEMEN SALIVERİLİYORLAR”

Hırsızlık olaylarının halkı mağdur ettiğini belirten Padir, “Bu durum başta öğrencilerimizin internet erişimini engellemekte, halkımızı ciddi manada mağdur etmektedir. Kolluk kuvvetlerimiz hırsızları yakalayıp ilgili birimlere teslim ettikten kısa bir süre sonra mevzuatta caydırıcı cezaların olmayışından kaynaklı hemen salıveriliyorlar.” diye konuştu.

“CEZALAR CAYDIRICI OLSAYDI BU DENLİ HIRSIZLIKLAR YAŞANMAYACAKTI”

“Cezaların caydırıcılığının yetersiz olması, hırsızların bu suçu tekrardan işlemek suretiyle cesaretlendirmektedir” diyen Padir, şöyle devam etti: “Şayet cezalar caydırıcı olsaydı, bu denli hırsızlıklar yaşanmayacaktı. Bu nedenle kanun yapıcılardan istirhamımız hırsızlık suçlarına yönelik etkin ve caydırıcı cezaların getirilmesidir.” ŞEVKİ ASLAN