Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

“ŞEHRE KAZANDIRILAN PROJELERİ DESTEKLİYORUZ”

 “ŞEHRE KAZANDIRILAN PROJELERİ DESTEKLİYORUZ”

Batman Tüm Emlakçılar Birliği Derneği Başkanı Mehmet Emin Değirmenci, Batman’da son zamanlarda yapılan çalışmalar ve projeleri desteklediklerini belirtti.


Değirmenci, “Batmanda yıllarca ihmal edilen park sorununa neşter vuruldu. Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in girişimleriyle bugün piyasa değeri yüz milyonlarca TL’nin üzerinde olan hazine arazilerine tüm parkların toplamı kadar büyük parklar yapıldı. Adliye’nin önünde bugün piyasada 170 milyon TL eden Sağlıklı Yaşam Parkı, Esentepe de yapımı süren 2.Millet Karabağ Parkı ki bunun piyasa değeri 35 Milyon TL’dir, ayrıca Batman Çayı kenarındaki 180 dönüm civarındaki İstiklal Parkı Batmanlılara kazandırılmıştır. Bu hazine arazileri birilerine değil, millete mal olmuştur” dedi.

 “BATMAN’A BAZI YOL VE KAVŞAKLAR ELZEMDİR”

Batman'da yapılması gereken işler konusunda emlakçılar adına yetkili mercilere seslenen Mehmet Emin Değirmenci, Beşiri yolunda yaşanan kazalar, dar ve geçişi zor olan yollardan örnekler verdi. Değirmenci “Beşiri yolu eski  çöp kavşağı ile OSB arası orta refüj yapılması gerekiyor, çünkü çok ölümlü kazalar oluyor. Hasankeyf yolu ile Karayolları kavşağı ve Binatlı (Bleyder) arası yolunu duble şeklinde genişletilmesi, ayrıca Şehirlerarası Otogardan Bardakçılar Tesisinin yanından Diktepe (Xıncıka) Köyüne kadar yolun genişletilmesi ve şu anda imar planı devam eden yani Otogar ile Üniversite kavşağı arası 18 yıldır beklenen çevre yolu açılması gerekir” dedi. M. EMİN URAZ