Öğle: İkindi:
4 °C
asd

MİNİKLER OKUL SIRALARINDA

MİNİKLER OKUL SIRALARINDA

Okullarda uyum haftası başlangıcında okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerine yönelik yüz yüze eğitim başlarken okul sıralarıyla yeni tanışan bazı minikler heyecanlı anlar yaşadı.

Okullarda uyum haftası başlangıcında okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, minik öğrencilerle bir süre sohbet etti. Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN, uyum haftası çalışmaları hakkında idareci ve öğretmenlerden bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN; "Değerli Meslektaşlarım, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Yüz yüze eğitime başlamanın heyecanı ve sevinci içindeyiz. Yeni eğitim yılını sağlıklı bir şekilde tamamlayacağız.  Okullarımızın sağlıklı bir şekilde kapanmadan yüz yüze eğitime devam etmesi için gerekli tüm tedbirleri alıp gerekli tüm hazırlıkları tamamladık. Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan çalışmayla "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" doğrultusun da tüm tedbirlerimizi alarak öğrencilerimizin sizden uzak kalmalarına tekrar fırsat vermeyeceğiz.” Dedi.

Kurtaran, “Değerli arkadaşlar temizlik malzemeleri konusunda hiçbir eksiğimiz yok. Bakanlığımız gerekli tüm ihtiyaçlarımızı bize ulaştırdı. Maske ve temizlik ürünleri konusunda her okulumuza gerekli malzemeyi ilettik. Aldığımız tedbirler ve yapacağınız özverili çalışmalarla okullarımızı sağlıklı bir şekilde açık tutmaya devam edeceğiz. Şimdiden yapacağınız güzel çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

Sırasıyla Mehmet Emin Şimşek İlkokulu, DSİ Anaokulu, Kültür İlkokulu, Milli Eğitim Vakfı İlkokulu ve Cahit Zarifoğlu İlkokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN' ın ziyaretleri sırasında Şube Müdürleri Abdürrahim KUSEN, Ömer TOPRAK ve Murat YAĞMUR kendilerine eşlik ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN son olarak güçlendirme çalışması tamamlanan Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulunu gezerek incelemelerde bulundu. ŞEVKİ ASLAN