İmsak: Güneş:
4 °C
asd

PAMUKÇU’DAN BAYRAM VE HEMŞİRLER GÜNÜ MESAJI

PAMUKÇU’DAN BAYRAM VE HEMŞİRLER GÜNÜ MESAJI

Batman İl Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Hakan Pamukçu, ‘Ramazan Bayramı’ ve 'Hemşireler Günü' dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pamukçu; "Ramazan ayında beslenme düzeninde meydana gelen değişiklikler, Bayramda öğün sayısının artmasına ve daha fazla yemek yeme istediğinin oluşmasına sebep olabilmektedir. Geleneksel olarak bayramda şeker, çikolata, özellikle hamur işleri (baklava, börek vb.) gibi gıdalar kan şekerini hızla yükselten ve enerji içeriği yüksek gıdalardır. Ramazanda gün içinde besin tüketmemeye alışmışken birdenbire bu gıdaların sık ve çok tüketilmesi sindirim sistemi problemlerine ve kan şekerinin hızlı yükselmesine sebep olarak çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Ayrıca evde kalındığı süre içerisinde evde fiziksel aktivite uygulamaları da yararlı olacaktır.” Dedi.

SEVDİKLERİMİZİ KORONADAN KORUYALIM

Korona ’ya dikkat çeken Pamukçu, “Bilindiği üzere Covit-19 ile mücadelemiz devam etmektedir. Sağlık çalışanlarımız 7-24 esasında çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedirler. Vatandaşlarımızdan ricamız Sosyal mesafe, Maske ve Hijyen kurallarına uymaya devam etmeleridir. Bu bayram da sevdiklerimizle bayramlaşmayı telefonla yapalım, birlikte nice bayramlar görmek için sevdiklerimizi coronadan koruyalım.” Dedi.

HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Hemşireler gününü kutlayan Pamukçu, “Ağır fedakârlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan hemşireler Sağlık hizmet sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından birisidir ve bu yaptıkları önemli görevlerinden dolayı toplum içinde saygın bir yer edinmişlerdir. Bu kutsal görevi özveri, sabır ve gayret ile yerine getiren sağlık çalışanlarımızın da gününü kutluyor esenlikler diliyorum. Sağlıklı bir bayram geçirmemiz temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı mübarek olsun" dedi. Haber Merkezi