Öğle: İkindi:
4 °C
asd

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE AiLE ÖNEMLi

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE AiLE ÖNEMLi

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, "En İyi Narkotik Polisi Anne" sloganıyla başlatılan çalışmayı değerli bulduklarını belirterek, uyuşturucu veya toplumda var olan birçok sorunla mücadelede ailenin büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

Uyuşturucu madde kullanım ve bağımlılığının ciddi bir toplumsal sorun olduğuna dikkat çeken Sağlam, uyuşturucu madde kullanımı, kumar, alkol ve diğer bağımlılıkların bireyselliği aşarak toplumsal bir salgına dönüştüğünü ifade etti.

Bireyleri bağımlılığa yönlendiren araçların farklılaşmasının, bağımlılığa karşı mücadelede yeni ve etkin yöntemler geliştirmeyi de gerektirdiğine işaret eden Sağlam, "Narkolog projesi kapsamında ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ sloganıyla başlatılan çalışma çok değerlidir. Uyuşturucu veya toplumda var olan birçok sorunla mücadelede aile faktörü azımsanmayacak bir öneme sahiptir. Aile kurumunun güçlendirilmesi, aile üyelerinin eğitilmesi ve sorunlarla baş etme becerilerinin geliştirilmesi, koruyucu tedbir açısından bir gerekliliktir. Her ne sebeple olursa olsun, zamanında alınmayan tedbirler, çok daha ağır sonuçlarla mutlaka önümüze çıkacaktır." ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ