İmsak: Güneş:
4 °C
asd

ESKi DEVLET HASTANESİ SAĞLIK TESiSi OLSUN

ESKi DEVLET HASTANESİ SAĞLIK TESiSi OLSUN

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Dönem Sözcülüğüne seçilen Mehmet Sıddık ASLANLI, eski devlet hastanesinin sağlık tesisi olmasını istedi.

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu aylık olağan toplantısı gerçekleştirilerek, ülke ve Batman’daki gelişmeler değerlendirildi.

 Toplantıda Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu dönem Sözcülüğünü Toç bir-Sen Batman Şube Başkanı M. Sıddık ASLANLI devraldı.

Toplantı konuşan Aslanlı, “Yaklaşık 11 yıldır atıl halde bulunan eski Devlet Hastanesi, kısa süreli ve geçici kullanımlar haricinde yıllardır kaderine terk edilmiş, neredeyse çürümeye yüz tutmuştur. Kamu yatak kapasitesinin ve sağlık tesislerinin yetersiz olduğu Batmanımızda, Bölge Devlet Hastanesinin hizmete açılmasıyla boşaltılan ve uzun zamandır kullanılmayan eski Devlet Hastanesinin binası ve arsası sağlık alanı olarak değerlendirilerek, vatandaşlarımıza sağlık hizmetinin verileceği DAL Hastanesi vb. bir sağlık tesisine dönüştürülmelidir.” Dedi.

Aslanlı şunları söyledi: “Koronavirüs salgınının devam ettiği, yoğun bakım ve servis yatağı ihtiyacının arttığı bu süreçte, eski Devlet Hastanesinin atıl bir şekilde kalmasının kabul edilemez olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu nedenle Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu olarak Sn. Valimize, Sn. Milletvekilimize ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine eski Devlet Hastanesinin ve arsasının tekrar sağlık tesisi olarak değerlendirilmesi ve halkımızın hizmetine sunulması gerektiği çağrısında bulunuyoruz.” ŞEVKİ ASLAN