Öğle: İkindi:
4 °C
asd

BiR KARDEŞiMiZ DAHA SULARA KURBAN GiTTi

BiR KARDEŞiMiZ DAHA SULARA KURBAN GiTTi

Uzun yıllar Batman’da basın mensubu olarak çalışan, İLKHA’nın eski Batman çalışanlarından Ahmet Salim Çakar, Hatay’da girdiği suda boğuldu. Çakar’ın Batman’a getirilip defnedileceği öğrenildi.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde serinlemek için denize giren Ahmet Salim Çakar, Rip akıntısına kapılması sonucu boğularak hayatını kaybetti.

Olay, Hatay'ın Samandağ ilçesinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre,  geçen sene Batman’dan ayrılıp TRT Diyarbakır Bölge Müdürlüğünde göreve başlayan Ahmet Salim Çakar (40), iş gereği Hatay'a gitti. Samandağ ilçesinde iş arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için Akdeniz'e giren Çakar, Rip akıntısına kapıldı. Dakikalarca suyla boğuşan Çakar'ı arkadaşları uzun uğraşlar sonucu kıyıya çekti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı ancak Çakar'ı hayata geri döndüremedi. Çakar'ın cansız bedeni, Samandağ Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayı haber alan yakınları ve sevenleri Çakar'ın ölümüyle büyük bir üzüntü yaşadı. Yapılacak otopsi işlemlerinin ardından Çakar'ın naaşının ailesine teslim edileceği ve memleketi Batman'da defnedileceği öğrenildi.

Evli ve bir kız çocuğu olan Çakar, İlke Haber Ajansı'nın (İLKHA) İngilizce servisinde uzun bir müddet görev almıştı. Batman’da tanınan ve sevilen bir basın mensubu olan Çakar’ın vefatı basın camiasını da derin üzüntüye boğdu. AHMET KÖLGE