İmsak: Güneş:
4 °C
asd

SKANDAL YKS SORUSUNA TEPKiLERi SÜRÜYOR

SKANDAL YKS SORUSUNA TEPKiLERi SÜRÜYOR

ÖSYM’nin YKS'ye giren adaylara, cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen bir şarkıcıyı soru olarak sormasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

ÖSYM’nin YKS'ye giren adaylara, cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen şarkıcıyı sorması tepkilerine neden oldu. Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Sütçü, yaptığı yazılı açıklamada, “Yazık. Çok yazık. Sınava girecek 2 milyonu aşkın öğrenciye soracak soru bulamadılar da Mabel Matiz gibi bir LGBTİ savunucusunu mu sordular? Hem de Onursuzluk Haftası etkinliğinin gerçekleştirildiği 27 Haziran ile aynı günde yapılan bir sınavda.” dedi

“ÖSYM ZAN ALTINDADIR VE DERHAL KONU İLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPMALIDIR”

Sorunun sorulmasının utanç verici olduğunu kaydeden Sütçü, “27 Haziran'da yapılan Temel Yeterlilik Sınavı'nda iki sorunun, LGBTİ yürüyüşünde ön safta taşıdığı o iğrenç dövizle tanınan böyle bir şahısla ilgili sorulması, utanç verici bir durum ve kesinlikle planlı, kasıtlı olup o çirkin projeye destekten başka bir şey değildir. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir. İnancımıza ve değerlerimize taban tabana zıt bir yaşam tarzını özendirme niyeti taşıdığına inandığımız bu sorularla ÖSYM zan altındadır ve derhal konu ile ilgili bir açıklama yapmalıdır.” ifadelerini kullandı.

“BÖYLE BİRİNİN SÖZLERİNİ SORMAYI ZÜL ADDEDİYORUZ”

Sütçü, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Sınav sorusunda 'Sözü ile ne anlatmak istediği' sorulacak büyük düşünürlerimiz, yazarlarımız, topluma mal olmuş nice değerlerimiz varken, böyle birinin sözlerini sormayı zül addediyoruz. O sözle ne anlatılmak istendiğinden çok, bu sorularla ne anlatılmak istendiğini de milletimizin ferasetine havale ediyoruz. Evet, inanıyoruz ki tüm dinleri hedefine koymuş bir yeryüzü ifsat şebekesinin, finanse ettiği ve yaygınlaştırıp meşrulaştırmaya çalıştığı bir sapkınlığa destek olmak için verdiği ‘her yerde varız’ mesajıyla ÖSYM güven kaybetmiş olup bir an önce bu kirli zihniyetten yakasını kurtarmalıdır.”

“BU YANLIŞA DESTEK VERİP GÖZ YUMANLARI DA ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Sütçü açıklamasının sonunda, “Böylesi önemli kurumlarda yetki sahibi kılınan yöneticilerin, milletin değerlerine sahip çıkan ve dert sahibi kişiler olması gerektiğinin önemini bir kez daha anlamış oluyoruz. Erdemli Eğitimciler Cemiyeti olarak, eğitim sistemindeki bütün kirli çabaların farkında ve karşısında olduğumuzu beyan ediyor ve bu yanlışa destek verip göz yumanları da şiddetle kınıyoruz.” dedi. (İLKHA)