Öğle: İkindi:
4 °C
asd

DUALARLA DEFNEDiLDi

DUALARLA DEFNEDiLDi

Tedavi gördüğü Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde vefat eden bölgenin tanınan kanaat önderlerinden Molla Emin Varol, sevenleri ve yakınları tarafından dualarla defnedildi.

Bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Emin Varol (90), Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede, Kadir Gecesine girildiği ilk dakikalarda hakkın rahmetine kavuştu.

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Covid-19 salgını, 200’ün üstünde ülkede can almaya devam ediyor. Türkiye’nin mücadele ettiği salgında, bugün bölgenin çok değerli bir alimini kurban verdi.

Bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Emin Varol (90), bir süredir Batman’da Covid-19 tedavisi görüyordu.

Twitter hesabından babasının durumuyla ilgili bilgi paylaşımda bulunan Mehmet Beşir Varol (Seyda Mele Mizgin) şu ifadeleri kullanmıştı: “Babamın tahlilleri hepsi negatiftir. Anca virüsün akciğerde açtığı tahribat sorunu vardır. Baba yaşlı olduğu için geç toparlanıyor. Dostlardan ricam, dualarına devam etmeleridir. İnancım o ki bu gelişme dualarınızın bereketi iledir. Allah hepinizden razı olsun.”

Ancak Kadir Gecesine girildiği ilk dakikalarda aniden fenalaşan Seyda Varol, ruhunu sahibine teslim etti.

ASRİ MEZARLIKTA DEFNEDİLDİ

Hastanedeki işlemlerinin ardından molla Emin Varol, dualarla Batman Asri Mezarlıkta defnedildi. Cenazeye HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Aydın Gök, HÜDA PAR Batman İl Teşkilatı, İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçaslan, bölgenin kanaat önderleri, âlimler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Varol'un ailesi ve sevenlerinden oluşan kalabalık bir kitle katıldı

Definden sonra okunan duaların ardından oğlu Molla Mehmet Beşir Varol, Covid-19 nedeniyle taziye yerlerinin kapılı olmasından dolayı mezarlığa gelen ve gelemeyen herkesten helallik istedi. (İLKHA)