Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Kudüs’e Sahip Çıkma Çağrısı

 Kudüs’e Sahip Çıkma Çağrısı

İTTİHADUL ULEMA Başkanı, Batmanlı âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kudüs’e sahip çıkma çağrısı yaparak bütün Batmanlıları Pazar günkü Kudüs mitingine davet etti.

İşgalci ABD'nin şer planına karşı tepkilerini gösteren STK, cemiyet, dernek, vakıf ve medreseler gibi birçok oluşumun başlattığı Filistin ve Kudüs için destek seferberliği halka halka genişliyor.

İşgalci ABD ve siyonist terör rejiminin 28 Ocak Salı günü dünya kamuoyuna duyurdukları ihanet planı için tepkiler artarak büyüyor. 

İTTİHADUL ULEMA Başkanı, Batmanlı âlim Molla Enver Kılıçarslan, işgalci ABD ve onun ortağı siyonist terör rejiminin şer planını hiçbir şekilde kabul etmediklerini belirterek bütün Müslümanların da bu duruma tepki göstermeleri gerektiğini söyledi.

Kılıçarslan, Âlimler ve Medreseler Birliği olarak, Peygamber Sevdalıları ve Mustazaflar Cemiyeti tarafından Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda 9 Şubat Pazar günü saat 13.30'da düzenlenecek "Kudüs Bizimdir" mitingine destek verdiklerini belirterek, Batmanlı bütün kardeşlerimizin de bu büyük mitinge katılım göstermesini istedi.

İşgalci ABD'nin şer planını hiçbir şekilde kabul etmediklerini söyleyen KIlıçarslan, "İşgalci ABD'nin geçtiğimiz hafta dünya Müslümanlarını hiçe sayarak, Allah-u Teâlâ'nın mübarek kıldığı Kudüs'le ilgili ihanet planını dünyaya ilan etti. Başta Filistin halkı olmak üzere tüm Müslümanlar için tehlike arz eden sözde barış; özde işgal, kan, gözyaşı ve ihanet planını hiçbir şekilde kabul etmediğimizi belirtmek isteriz. Bu projeye karşı her Müslümanın bu şuur içerisinde olması ve gücü nispetince karşı bir tavır içerisinde bulunması şer'i bir sorumluluktur." dedi.

İslam ülkeleri liderlerini sorumluluklarını yerine getirmeye davet eden Kılıçarslan, "Müslüman halklar olarak işgal güçlerine karşı bedenimizle de mücadele etmeye hazırız. Ancak bizleri yönetenleri harekete geçmeye; direkt veya dolaylı yoldan Filistin ve Kudüs direnişine zarar veren tüm ilişkilerini kesmeye çağırıyoruz." şeklinde konuştu.

"KUDÜS MİTİNGİ İÇİN TÜM KARDEŞLERİMİZİN HASSASİYET SAHİBİ OLMASI GEREKİR"

Pazar günü Kudüs için Diyarbakır'da düzenlenecek büyük mitinge bütün Müslümanların katılması gerektiğini söyleyen Kılıçarslan, "Bu bağlamda ihanet planına karşı Türkiye genelinde düzenlenecek miting ve basın açıklamalarına iştirak sağlanması adına tüm kardeşlerimizin hassasiyet sahibi olması gerekir. Yine Peygamber Sevdalıları Vakfı ile Mustazaflar Cemiyet'inin önümüzdeki pazar günü Diyarbakır İstasyon Meydanında düzenleyeceği "Kudüs Bizimdir" mitingine başta Batman halkı olmak üzere çevre il ve ilçelerde bulunan kardeşlerimizin yoğun katılım sağlaması için çağrıda bulunuyoruz." ifadelerini kullandı. AHMET KÖLGE