Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

El Sanatları Semineri

El Sanatları Semineri

Vali Hulusi Şahin’in eşi Gönül Elçileri Batman Temsilcisi Ebru ŞAHİN, Valiliğin himayelerinde, GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ), Batman Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle Halk Eğitim Merkezi ve Yeşiltepe ÇATOM işbirliğiyle düzenlenen "Derya Şahin El Sanatları Semineri ve Uygulama Teknikleri" kursunu ziyaret etti.

19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında Batman Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Atölyesinde gerçekleştirilen seminerde, . Halk Eğitimi Merkezi kurslarında görev alan öğretmen ve usta öğreticilere, El Sanatları Uzmanı Derya Şahin tarafından sepet örücülüğü modüleri, Çanta, supla ve ekmeklik yapımı konularında uygulamalı eğitim verildi. 

Programın sonunda kursiyerler tarafından üretilen el emeği göz nuru eserlerin sergisi gerçekleştirildi ve seminere katılan öğretmen ve usta öğreticilere katılım sertifikası verildi.
Etkinliğe Bayan Şahin'in yanı sıra,  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik, El Sanatları Uzmanı Derya Şahin, öğretmen ve usta öğreticiler ile kursiyerler katıldı. MEHMET EMİN URAZ