Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Süper Ay Gözlemi Yapılacak

Süper Ay Gözlemi Yapılacak

68 yıl aradan sonra ayın dünyaya yaklaşmasıyla bu akşam Batman'da süper ay gözlemi yapılacak.

Mezopotamya Astronomi Derneği (MAD) tarafından yapılan açıklamada, 68 yıl aradan sonra ayın ilk kez dünyaya yüzde 10 kadar yaklaşacağından bu akşam Batman'da teleskoplar ile süper ay gözlemi yapılacağı bildirildi.

 

Konu hakkında bilgilendirmede bulunan MAD Koruyucu Başkanı Batmanlı Astronom Mahmut Tekeş,  bu vesileyle dernek olarak, 14 Kasım Pazartesi günü 18.00 ile 22.00 saatleri arasında Batman Fen Lisesinde teleskoplar ile süper ay gözlemi yapılacağı bilgisini verdi. Etkinliğin ücretsiz ve halka açık olacağı kaydedildi.  

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum