İmsak: Güneş:
4 °C
asd

Pkk camileri yakmaya devam ediyor

Pkk camileri yakmaya devam ediyor

Muş`ta cami yakan Pkk/Hdp`lilere tepki gösteren halk öfkeyle saldırganların üzerine yürüdü.

Kobani bahanesiyle 3 gündür doğu ve güneydoğunun bir çok ilinde Müslüman halka saldıran Pkk/Hdp’lilerin camilere yönelik saldırıları da devam ediyor. 

Bu gün saat 22.00 sıralarında Muş merkezde bulunan Hacı İbrahim Camii yüzü maskeli Pkk/Hdp’liler tarafından tahrip edilerek yakıldı. 

Görgü tanılarının ifadelerini göre; camiye karşı yapılan çirkin saldırıya tepki gösteren mahalle sakinleri, camiye girerek camiyi tahrip edip ateşe veren saldırganları yakalamak isterken camiden çıkan saldırganlar yakında bulunan bir eve sığındıklarını belirtti. 

Sığındıkları evden vatandaşlar tarafından çıkarılarak dövülen Pkk/Hdp’lileri çevreden yetişen Bdp’lilerin sahiplenmesi ve mahalle sakinlerinin ellerinden kurtarmasından sonra olay yerinden uzaklaşan saldırgan Hdp/Pkk’li çeteler, olay yerinden uzaklaştıklarında kendilerine müdahale edenleri tehdit ettikleri ifade edildi. 

Saldırıya uğrayan caminin kullanılmaz hale getirildiği belirtildi. 

(İLKHA)

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum