image

Siyonist rejimin işgali altında bulunan Müslümanların ilk kıblesi Mescid'i Aksa'nın durumuna ve Filistinlilerin yaşadıkları zulme dikkat çekmek için her yıl Ramazan ayının son cuma günü dünyanın ve Türkiye'nin birçok noktasında "Dünya Kudüs Günü" olarak kutlanıyor.

Gazeteci Yazar Sadullah Aydın ve Gazeteci Yazar Veysi Demir, Ramazan ayının son cumasında idrak edilen "Dünya Kudüs Günü" dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Sadullah Aydın

"Siyonistler Batı'nın İslam aleminin kalbine sapladığı zehirli bir hançerdir"

Bu seneki Dünya Kudüs Günü'nün her zamankinden daha anlamlı bir şekilde kutlanması gerektiğini belirten Aydın, "Çünkü 6 aydan fazladır Gazze'de bütün dünyanın gözü önünde vahşi bir katliam, soykırım varlığını sürdürüyor. Gazze'deki kahramanca direniş bize iki önemli noktayı gösterdi. Bunlardan biri siyonist işgal rejiminin Batı'nın ileri karakolu olduğu gerçeğidir. Siyonist işgal rejimi Batı'nın İslam aleminin kalbine sapladığı zehirli bir hançer, bir fitne yuvasıdır. İsrail sadece bir İsrail değildir, Batı'dır." dedi.

"Kudüs, Mescid'i Aksa Davası Müslüman halkların davasıdır"

Siyonist işgal rejiminin Gazze'de Batı adına savaştığını vurgulayan Aydın, "Gazze savaşı, Filistin'deki İslami direniş bize şunu gösterdi ki İslam alemindeki rejimler, yönetimler özgür, bağımsız değiller. Batı'ya, israile bağımlıdırlar. Siyonist sermaye gruplarına bağımlıdırlar. Belirttiğim bu iki hakikatten şu ortaya çıkıyor; Filistin, Kudüs, Mescid'i Aksa davasının sadece Filistinlilere has olmadığı, bütün Müslüman halkların davası hakikati…" diye konuştu.

"İslam ümmeti Kudüs Davası için her türlü imkanı seferber etmeli"

HAMAS'ın, İslami Cihad'ın, İslami direnişin bütün bir ümmetin kurtuluşu, izzeti, bağımsızlığı için, Batı sömürüsünden kurtulması için şu an kahramanca bir savaş verdiğini vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:

"Oradaki direniş büyük bir fedakârlığı göğüslüyor, şehitler veriyor ve büyük katliamlara sabırla göğüs geriyor. O yüzden kesinlikle İslam ümmeti erkeğiyle, kadınıyla, çocuğuyla Kudüs, Filistin davasına sahip çıkmalı, bu konuda elinden gelen her türlü imkanı seferber etmeli; boykotla, maddi yardımlarla Filistin, Kudüs davasını, Filistin direnişini canlı tutarak bu davaya katkı sunmalıdır. Bu yılki Dünya Kudüs Günü her zamankinden daha anlamlıdır. O yüzden daha canlı, coşkulu ihya edilmesi gerekiyor."