image

HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Serkan Ramanlı, öğrencileri seçmeli Kürtçe dersine davet için yöresel kıyafetleriyle yürüdü. Şemsettin Güneş Camisinden Gülistan Caddesine kadar süren yürüyüşe kalabalık bir vatandaş grubu da katıldı.

HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Serkan Ramanlı, “Anadilimiz İçin Yürüyoruz” sloganıyla Şemsettin Güneş Camisinden Gülistan Caddesine kadar yürüdü.  Seçmeli Kürtçe dersine teşvik amacıyla yapılan yürüyüşe HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, HÜDA PAR İl ve İlçe Teşkilatları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Yürüyüş boyunca seçmeli Kürtçe dersine teşvik amacıyla hazırlanan broşürleri halka dağıtan Ramanlı ve beraberindekilerin yöresel kıyafetlerle yaptığı etkinlik büyük ilgi gördü.

ÇOCUKLARIMIZIN ANADİLLERİNİ BİLMEMESİ BİZ BÜYÜKLERİN AYIBIDIR

Yürüyüş sonrası Gülistan caddesinde ulusal ve yerel basına Kürtçe açıklama yapan Ramanlı, “Dilimiz gün geçtikçe unutuluyor. Çocuklarımız anadillerini bilmiyorlar, konuşamıyorlar. Bu biz büyüklerin, anne babaların ayıbıdır. Bundan on, on beş yıl önce dilimiz inkâr ediliyordu. İnkâr ediliyorduk. Varlığımız kabul edilmiyordu.” İfadelerini kullandı.

İSTİYORUZ Kİ HERKES KENDİ ANA DİLİYLE OKUYUP YAZABİLSİN