image

Müdürlüğün Kitap Okuma Noktası Mustafa Kutlu salonunda gerçekleşen "Öğretmen Buluşmaları"na İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Abdurrahman KARDAŞ ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN'ın konuşmasıyla başlayan öğretmen buluşmaları toplantısında İl Müdürümüz, Öğretmen Buluşmaları programının amacın söz etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN: "Değerli meslektaşlarım, sohbet formatında gerçekleştirdiğimiz öğretmen buluşmaları programına hoş geldiniz. Öğretmen buluşmaları sohbet programımızın temel amacı; öğretmenlerimizin düşüncelerini, önerilerini, taleplerini ve beklentilerini dinlemek ve çözüm yollarını birlikte bulabilmektir. Yine öğretmenlerimizin karşılaştığı sorunları ve bizimle paylaşmak istedikleri konuları öğrenmek, daha etkili çözümler üretmemize yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, eğitim sürecini iyileştirme ve öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunma yolunda rehberlik edecektir.” Dedi.

Kurtaran, “Hep birlikte, daha fazla özveriyle çalışarak, öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunmayı hedefliyoruz. Onları sadece bilgiyle değil, aynı zamanda kadim geleneğimizin değerleriyle donatarak, toplumumuza ve ülkemize katkı sağlayacak bireyler olarak yetiştirmek için el birliğiyle çalışacağımıza inanıyorum. Müdürlük olarak öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için 2016 yılında bir öğretmenimizle başlattığımız öğrenci okuma grubu çalışmalarımız bugün onlarca gönüllü öğretmenimiz ve okuma gruplarına dâhil olan her kademeden sayıları binleri bulan öğrencilerimize ulaştık. Gönüllü öğretmenlerimizle devam eden okuma gurubu öğrencilerimiz yaygın okuma yaparken bazı okuma gruplarımız bu okumaları daha ileri taşıyıp yazar okuması yapmaktalar. Yazar okuması yapan öğrencilerimiz düzenlenen panellerle okuma kazanımlarını öğrenci akranlarıyla paylaşmaktadırlar. Akademik eğitimin yanında öğrencilere yönelik yapılan kitap okumaları öğrencilerin hem akademik hayatta hem de hayatın diğer alanında daha başarılı ve kendine özgüveni olan bireyler olmalarını sağlıyor. Toplumda ve özellikle yeni yetişen nesillere rol model olan öğretmenlerimizin kitap okumalarında gönüllü olarak görev almaları bizi mutlu eder, okuyan bir neslin oluşumuna katkı sunar. Katkılarınız için şimdiden teşekkür eder size başarılı ve verimli bir eğitim hayatı dilerim." dedi. MUHARREM KAYIK

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *