image

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Ankara'da düzenlenen "2023 Yılı Vekaleten Kurban Tanıtım Toplantısı"nda, 2023 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatlarını pazartesi günü açıklamıştı.

Buna göre Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekalet yoluyla kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 5 bin 950 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 2 bin 750 Türk Lirası olarak belirlendi.

Bu kapsamda Adana İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Adana Şubesi ev sahipliğinde "2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi konuşmacı olarak katıldı.

Adana İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü Mehmet Taşcı, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Vaizler, Şube Müdürleri, Murakıplar, İmam Hatipler ve Kur'an kursu öğreticileri hazır bulundu.

"Kurban organizasyonu müthiş bir tebliğdir"

Program Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından toplantının açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mehmet Taşcı, 'Türkiye Diyanet Vakfı 2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu' hakkında bilgi verdi.

Taşcı, "Her sene olduğu gibi tatlı bir yarış içerisinde olduğumuz ‘Vekaletle Kurban Organizasyonu’ programındayız. Her yıl bizler kendi aramızda güzel bir şekilde ne kadar hayırlı iş yapabiliriz diye bir çalışma içerisine giriyoruz. Bu sene inşallah geçen seneden daha iyi olsun diye daha fazla enerji sarf edeceğiz. Vekaletle Kurban organizasyonu müthiş bir tebliğdir, müthiş bir davettir, müthiş bir cihattır, Nice insanların hidayetine vesile olan bir çalışmadır." dedi

Programda bir konuşma gerçekleştiren Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, "Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı, 'Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' temasıyla mazlum ve muhtaç insanların yüzünü güldürmek ve bir nebze de olsa onların da bayram sevinci yaşamalarını sağlamak amacıyla bu organizasyonu yıllardır devam ettiriyor. Her yıl yurt içinde ve yurt dışında artarak devam eden vekalet yoluyla kurban kesimi, yeryüzündeki mazlumların umudu olmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız, dünyanın her yerinde bulunan insanlara dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin yardım elini uzatmıştır ve uzatmaya da devam edecektir. Türkiye Diyanet Vakfının her tarafa ulaşabilmesi için bizlerin de elini taşın altına koyarak bu hizmetleri daha ileriye götürebilmek için Türkiye Diyanet Vakfımıza bağışlarımızla destek olmamız gerekiyor." diye konuştu.

Vekaletle kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını İl ve İlçe Müftülükleri üzerinden veya tdv.org.tr ve bagis.tdv.org adreslerinden de çevrim içi (online) olarak da yapılabilecek. (İLKHA)

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *