Öğle: İkindi:
4 °C
asd

MUHTAÇ AİLELERE KANDİL HEDİYESİ

MUHTAÇ AİLELERE KANDİL HEDİYESİ

Batman Umut Kervanı, mübarek üç aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla 550 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye kırmızı et yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

Batman Umut Kervanı gönüllüsü İsmet Ökmen, yaptığı açıklamada, Umut Kervanı olarak Regaib Kandili münasebetiyle şehir merkezinde bulunan ihtiyaç sahibi 550 aileye kırmızı et yardımında bulunduklarını söyledi.

Yardımlarda kendilerine destek veren hayırseverlere teşekkür eden Ökmen, "Bugün Regaib Kandili. Hayırların misliyle kabul edildiği mübarek günlerden bir gündür. Batman Umut Kervanı olarak Regaib Kandili dolayısıyla yetim ve muhtaç ailelerimize kırmızı et dağıtımımız oldu. 550 ailemize bugün kırmızı et dağıtımımızı yaptık. Kurbanlarını bize bağışlayan hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Hayırlarının devamını diliyoruz." dedi.

Tüm ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmakta zorlandıklarını belirten Ökmen, "Derneğimize kayıtlı 14 bine yakın muhtaç ailemiz var. Bizler bunlara yardım ulaştırmaya çalışıyoruz ancak imkânlarımız tüm ailelere ulaşmaya yetmiyor. Hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz. Bize destek verin diyoruz. Bu ailelere beraber ulaşalım. Önümüzde bir Ramazan ayı var. Bu Ramazan Ayında sofralarına katkı sunalım." ifadelerini kullandı. VEYSİ GÜLTEKİN