İmsak: Güneş:
4 °C
asd

Petrol Mühendisliği Bölümüne Yeniden Öğrenci Alınacak

Petrol Mühendisliği Bölümüne Yeniden Öğrenci Alınacak

Batman Üniversitesi Yükseköğretim Kurumu tarafından enerji alanında pilot üniversite seçilmesinin ardından birçok önemli projenin hayata geçirildiği Batman Üniversitesinde kapatılan Petrol Mühendisliği Bölümüne yeniden öğrenci alınacak.

Petrol Mühendisliği Bölümünü yeniden açmak ve bölümün etkinliğini daha da artırmak için göreve gelmesinin ardından etkin bir şekilde çalışmalar yürüten Batman Üniversitesi Prof. Dr. İdris Demir, bölümün açılması süreciyle ilgili bilgiler aktardı.

Bölüm öğrencilerinin sahadaki deneyimlerini artırmak amacıyla TPAO ve TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü ile kurumsal iş birlikleri yaptıklarını ve bazı konularda protokoller imzaladıklarını belirten Rektör Demir, bölümün ders içeriklerinin de TPAO ve TÜPRAŞ’tan gelen öneriler doğrultusunda revize edildiğini söyledi.

Bölüm öğrencilerinin TPAO’da staj yapabilmelerine ilişkin ortak iş birliğine gidildiğini kaydeden Rektör Demir, öğrencilerin çağın ve petrol mühendisliğinin gereklerini karşılamak, bölümü uluslararası aştırmak ve dünya genelinde çeşitli ülkelerden öğrenci alımına olanak sağlamak amacıyla bölüme İngilizce eğitim verebilecek akademisyenlerin alındığını, Yabancı Diller Meslek Yüksekokulunun öğretim elemanı kadrosunun İngilizce hazırlık sınıfı açabilecek şekilde güçlendirildiğini kaydetti.

“ADAY ÖĞRENCİLER ENERJİ ÜNİVERSİTESİ BATMAN’DA OKUMAYA DAVET EDİYORUM”

Rektör Demir bölüm ile ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Batman, Türkiye’de petrolün bulunduğu ilk yerdir. Enerji alanında ihtisas üniversitesi olan Batman Üniversitesi de bölgede bulunan petrol üretim sahaları, petrol tesisleri ve rafine sayesinde üniversite-sanayi ortaklığı kapsamında petrol üretim ve kullanım üzerindeki iyileştirmeleri içeren faaliyetleri yürütmeyi hedefliyor. Bu avantajlardan dolayı aday öğrencilerimizi petrol kenti Batman’da ve enerji üniversitesi Batman Üniversitesinde, İngilizce eğitim verecek olan Petrol Mühendisliği Bölümünde okumaya davet ediyorum.” EKREM GÜLŞEN