Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

OKULLARIMIZ EĞİTİME HAZIR

OKULLARIMIZ EĞİTİME HAZIR

6 Eylülde başlayacak yüz yüze eğitime 3 aydır yoğun bir şekilde hazırlandıklarını belirten Beşiri Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Akın, ilçedeki okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu söyledi.

Yeni Eğitim Öğretim yılının 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacağını belirten Akın, “ Okullarımızı yeni eğitim öğretim yılına hazırlamak için yaklaşık 3 aydır canla başla çalışıyoruz. Okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını, temizlik ve personel alımı ihtiyaçlarının çoğunu karşılamış bulunmaktayız. 31Ağustos Salı gününden beri okullarında olan tüm öğretmenlerimiz 6 Eylül'de ders başı yapacaklar. Yaklaşık 19 aydır dünyayı etkisi altına alan Covid -19 salgını en fazla eğitime darbe vurdu. Uzaktan eğitim faaliyetlerine katılamayan ve yüz yüze eğitime uzak kalan çocuklarımız maalesef Eğitim- Öğretim’ den çok geri kaldılar. Bu yaz nerdeyse tüm okullarımızda Bakanlığımızın başlattığı "Telafide ben de varım" etkinlik ve eğitimleri ile az da olsa çocuklarımızın ders kayıplarını minimuma indirmeye çalıştık.” İfadelerini kullandı.

VELİLERİMİZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ÇOCUKLARINI GÖNDEREBİLİRLER

Velileri aşıya da davet eden Akın, “Yine tüm velilerimizin ve 18 yasın üzerindeki ailelerinin mutlaka aşılanmasını istiyoruz. Şuan salgına karşı tek silahımız aşı. Okul bahçesinde ve koridorlarda mesafe, maske ve temizlik kurallarına azami özen göstereceğiz. Her sınıfın girişine el dezenfektan monte etmiş bulunmaktayız. Öğrencilerimiz maskeli ve mesafeye dikkat edilerek sınıflara alınacak ve öğrenci sınıfa girmeden önce hem ateşi ölçülecek hem de el dezenfektanı kullanarak sınıfa girecektir. Velilerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını okullarımıza göndereceklerdir.” İfadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN