İmsak: Güneş:
4 °C
asd

315 AiLEYE YARDIM ÇEKi

315 AiLEYE YARDIM ÇEKi

Bem Bir Sen Batman İl Başkanlığı Her sene geleneksel hale getirdiği Ramazan yardımını bu sene de devam ettirdi. Mübarek ramazan ayı münasebetiyle ile 315 aileye yardım çeklerini ulaştırdı.

BEM-BİR-SEN (Belediye Ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) Batman il başkanı Diyaddin Demirhan yaptığı açıklamada “Peygamber efendimiz (Sav) in “Komşusu Açken tok yatan bizden değildir “ hadisi şerifini düstur alarak yıllardır üyelerimizin tespit ettiği muhtaç ailelere ramazan aylarında yardımda bulunuyoruz. Bu yıl 315 aileye ulaştık her aileye 100 TL değerindeki yardım çeklerini verdik. Toplamda 31Bin 500 TL yardım yaptık.” Dedi.

Aileleri rencide etmemek için fotoğraf paylaşmadıklarını belirten Demirhan, “Bu yardımlar kesinlikle yeterli değildir, ancak herkes sorumluluğunu yerine getirirse muhtaç kardeşlerimiz de biraz rahat edebilirler. Ayrıca muhtaç ailelerimizi rencide etmemek adına fotoğraf paylaşımında da bulunmayacağız, haberi paylaşmakta ki amacımız ise sadece yardımlara teşvik etmektir.” İfadelerini kullandı. M. EMİN URAZ