Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Kentin Sorunlarını Birlikte Çözelim

Kentin Sorunlarını Birlikte Çözelim

İlin çözüm bekleyen birçok sorununun olduğuna dikkat çeken STK'lar, düzenledikleri basın toplantısında siyasiler başta olmak üzere herkesi bu kapsamda sorumluluk almaya çağırdı.

Öğretmenevinde düzenlenen basın toplantısına, Uluslararası Sağlık Eşitliği Derneği Genel Başkanı Osman Bağaç, Tüm Muhtarlar Derneği Batman Şube Başkanı Masum Padir, Türkiye Muhtarlar Derneği Batman Şube Başkanı Fahrettin Kağba, Batman muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Demir ve bazı muhtarlar katıldı.

Yaşanabilir bir Batman için birlik çağrısında bulunduklarını belirten Uluslararası Sağlık Eşitliği Derneği Genel Başkanı Osman Bağaç, "Biz bir kaynaşma ortamını nasıl sağlayabiliriz derdine düştük. Hepimiz bir araya gelebilelim. Söz konusu Batman, halkımız ise bazen kendi enaniyetimizden, çıkarlarımızdan vazgeçmemiz gerekiyor. Batman'ın sorunlarını buradaki dinamiklere ulaştırmak istiyoruz." dedi.

"BATMAN HEPİMİZİNDİR"

Türkiye Muhtarlar Derneği Batman Şube Başkanı Fahrettin Kağba da "Hiçbir siyasi görüş olmadan ilimiz için ne gerekiyorsa birlikte hareket etmemiz lazım. Batman hepimizindir. Muhtarlar devlet ile milletin arasındaki köprüdür. Bu köprü görevini muhtarlarımız yapıyorlar. Devlet kuruluşları da muhtarların sesini duymaları lazım." diye konuştu.

"BUNLAR BATMAN İÇİN ÖNEMLİ KAYIPLARDIR"

Batman'ın güçlü bir lobisinin olmadığını, bunun için çözüm bekleyen sorunların giderilemediğini kaydeden Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Masum Padir ise," Batman lobisi yetersizdir. Tıp Fakültesini Siirt aldı ama yıllardan beri mücadele etmemize rağmen alamadık. Çünkü lobimiz eksiktir." Dedi. İLKHA