Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

‘KORNA ÇALMA HUZURUMU BOZMA’

‘KORNA ÇALMA HUZURUMU BOZMA’

Batman Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, gürültü kirliliğine dikkat çekmek ve önlem almak maksadıyla, trafik yoğunluğunun bulunduğu noktalara ‘Korna Çalma Huzurumu Bozma’ uyarı tabelaları astı.

 

Atatürk ve Turgut Özal Bulvarları güzergâhında trafik yoğunluğunun bulunduğu noktalardaki sinyalizasyon direklerine asılan ‘Korna Çalma Huzurumu Bozma’ tabelaları ile vatandaşların gürültü kirliliğine maruz kalmaması hedefleniyor.

 

Gürültü kirliliğinin önüne geçilebilmesi için daha önce Batman’da bulunan 26 düğün salonu ile görüşerek uyarıcı panolar asan Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ‘Korna Çalma Huzurumu Bozma’ uyarı levhalarını ile başta sürücü kursuna giden şoför adayları olmak üzere bütün sürücülerde farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Ayrıca toplu taşıma hizmetinde bulunan şoförlere de eş zamanlı olarak whatsapp hattı üzerinden uyarı levhası çalışması gönderilecek.

 

Yüzyılın en büyük sorunlarından biri olan ve insan yaşamını olumsuz yönde etkileyen gürültü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla böyle bir çalışmaya imza attıklarını ifade eden Batman Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, gürültü kirliliğinin önüne geçmek için toplumsal duyarlılığın artırılması gerektiğine dikkat çekerek, toplumun her kesiminden duyarlılık beklediklerini söyledi. AHMET KÖLGE