Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Otomobil Fiyatlarında İndirim Bekleniyor

Otomobil Fiyatlarında İndirim Bekleniyor

Uzun bir zamandır ikinci el otomobil piyasasının durgun olduğunu, bunun en büyük nedeninin ise fiyatların yüksek olmasından kaynaklandığını belirten sektör temsilcileri, otomobil sektöründe yapılacak ciddi bir indirimin piyasayı canlandıracağını söyledi.

Batman Auto Store Derneği Başkanı Hasan Gönkek, yürürlüğe giren Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahı düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel itibariyle matrah düzenlemesinin düşük motorlu araçları kapsadığını aktaran Gönkek, düzenlemenin beklentilerini karşılamadığını vurguladı. Gönkek, "Matrah düzenlemesi yüksek motorlu araçlar için hiçbir artısı olmadı." dedi.

"ŞU AN ARAÇ VAR AMA ARTIK ALIM GÜCÜ YOK"

İkinci el otomobil piyasasının ise yaklaşık 5 aya yakındır tamamen durgun olduğunu belirten Gönkek, "Bunun nedeni ise ülke genelinde yaşanan krizden kaynaklanıyor. Daha önce bayilerde araç yok diye yakınıyorduk ama maalesef şu anda araçlar var ama alım gücü yok." diye konuştu.

Sıfır araçlarda genel bir indirime gidilmesi gerektiğini kaydeden Gönkek, şöyle devam etti:" Bu şekilde bir indirim yapılırsa ikinci el otomobil piyasası da canlanır.” İLKHA