İmsak: Güneş:
4 °C
asd

ARAÇ BAKIMINI YAPTIRMAYI İHMAL ETMEYİN!

ARAÇ BAKIMINI YAPTIRMAYI İHMAL ETMEYİN!

Kurban Bayramı tatiline az bir zaman kalırken, milyonlarca insanın ise yola çıkması bekleniyor. Batman’daki oto tamir ustaları, araçlarıyla tatile gidecek vatandaşların araç bakımlarını kesinlikle ihmal etmemeleri konusunda uyardı.

Oto tamir ustası İsmail Erez, özellikle uzun yol öncesi vatandaşların araçlarının bakımlarını yapmasının çok önemli olduğunu söyledi. Vatandaşların tatile çıkmaya başladığını belirten Erez, “Okulların tatil olması ve havaların ısınmasıyla uzun yol ve tatil zamanı başladı. Sürücüler mutlaka tatil öncesi araçlarını periyodik bir bakımdan geçirmeleri gerekir, bu kendileri için iyi olur. Uzun yol öncesi aracın lastikleri, suyunu, alt bakımı, yağı ve genel kontrolleri yapılması lazım.” dedi.

Araç bakımının hayati önem arz ettiğini vurgulayan Erez, konuşmasına şöyle devam etti: “Tatile giden bir aile araçlarıyla ortalama 2 bin 500 kilometre yol gidecektir. Bu nedenle bakım yapılmalı ki yolda bir sıkıntı yaşamasınlar. Araç bakımı yapamayanların birçoğu yolda kalıp büyük sıkıntı yaşıyorlar. Böyle olunca yol öncesi 600 veya 700 lira olan araç bakımı yapamayanlar yaklaşık 15 bin lira gibi bir masrafla kaşı karşıya kalabiliyorlar. Bu nedenle mutlaka araçlarını bir bakımdan geçirmeleri gerekir.” İLKHA