Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Çiftçi; “ VAKIFLAR EN GÜÇLÜ YARDIMLAŞMA ARACI”

Çiftçi; “ VAKIFLAR EN GÜÇLÜ YARDIMLAŞMA ARACI”

“Vakıflar Haftası” dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en güçlü aracının vakıflar olduğunu söyledi.

Açıklamasında vakıfların en önemli özelliklerinin sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın kalıcı ve sürekli hale gelmesi olduğunu belirten Çiftçi, “Vakıfların geçmişten günümüze bu denli kültürümüze yerleşmesinin altında millet olarak en karakteristik özelliğimizin yardımseverlik olması yatar. Vakıfların uzun yıllar bu kadar gelişip yaygınlaşmasının bir başka sebebi de dinimizin temellerinde de yardımlaşmanın olmasıdır. Atalarımızın da dediği gibi komşu komşunun külüne muhtaçtır. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma ile şefkat, merhamet, sevgi ve kardeşliğin inşasıdır. Vakıfların bu amaçlarına ulaşabilmesi için toplum olarak maddi ve manevi gerekli desteğin verilmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

Çiftçi son olarak, İslam medeniyetinin önemli unsurlarından olan ve halka hizmeti Hakk’a hizmet anlayışıyla sürdüren vakıfların Vakıflar Haftasını tebrik ederek hayırlı hizmetlerinin devamını diledi. EKREM GÜLŞEN