İmsak: Güneş:
4 °C
asd
Advert

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında yaralanan Filistinlilerin sayısı 350'ye yükseldi

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında yaralanan Filistinlilerin sayısı 350'ye yükseldi

Siyonist işgal rejimi sözde polislerinin dün Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskın ve ardından yaşanan olaylarda yaralanan Filistinlilerin sayısının 350'ye çıktığı açıklandı.

Siyonist işgal rejimi sözde polisi, dün Yahudi grupların Hamursuz Bayramı'ndaki kurban kesimini Mescid-i Aksa avlularında yapacaklarına ilişkin tehditlerinin ardından, Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere saldırdı.

İşgalciler, Kıble mescidi içine gaz ve ses bombası attı. Mescitte ibadet eden Müslümanlara saldırdı.

Mübarek Mescid-i Aksa'yı postallarıyla çiğneyen ve Kıble Mescidi'ni tahrip eden siyonist işgal rejimi sözde polisleri, Filistinlileri Mescid-i Aksa'nın içinden çıkarmaya çalıştı. Direnen Filistinliler esir alındı.

Filistin Kızılayı'nın verdiği bilgilere göre dün siyonist işgalcilerin sabah namazından sonra Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskında ve Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde gerçekleştirdikleri saldırılarda yaralanan Filistinlilerin sayısı 350'ye yükseldi. Bunların büyük çoğunluğunu ise Mescid-i Aksa'ya yönelik baskında yaralananlar oluşturdu.

Mescid-i Aksa'ya düzenlenen baskın ve ardından yaşanan olaylarda, yaklaşık 500 Filistinlinin de esir alındığı belirtildi. (İLKHA)