Öğle: İkindi:
4 °C
asd
Advert

Ödüllü “Siyer Yarışması” Bu Pazar

Ödüllü “Siyer Yarışması” Bu Pazar

Peygamber Sevdalıları Vakfı Sınav Komisyonu Başkanı Hamdin Aslan, yaptığı açıklamada, dereceye girenlere 1001 ödülünün verileceği Siyer Yarışması'nın online olarak 14 Şubat Pazar günü yapılacağını hatırlattı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganıyla bu yıl salgın nedeniyle online olarak düzenlenecek Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Sınav Komisyonu Başkanı Hamdin Aslan, açıklamasına “…Peygamber size neyi verdiyse onu alın. Size neyi de yasakladıysa ondan sakının…” (Haşr-7) ayet-i kerimeyle başaldı. Aslan, Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak 2012 yılından beri yaptıkları “O’nu Oku O’nu Yaşa” temalı Siyer Yarışması’nın 10’uncusunu düzenleyecek olmanın sevinci içerisinde olduklarını söyledi.

“O, İNSANLIĞIN SON VE TEK KURTULUŞ ÇARESİDİR”

Hazreti Peygamberin insanlık için bir kurtuluş reçetesi olduğuna vurgu yapan Aslan, “Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak amacımız Hazreti Peygamber’in, Rabbimizden bize getirdiğini almak ve onunla amel etmektir. O’nun verdiğini almak ve O’nun sakındırdığından uzak durmak tüm insanlık için huzurun kaynağı, kurtuluşun reçetesidir. O, alemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberdir. İnsanlığın son ve tek kurtuluş çaresidir. O’nu sevmek, imanî bir gerekçedir. O’nu sevmenin ispatı da O’nun yolunu, sünnet-i seniyyesini takip etmekle mümkündür. Bir hadis-i şerifinde ‘Kim benim sünnetimi ihya ederse beni sevmiş olur. Beni seven de cennette benimle beraber olur’ (Tirmizi) buyurarak kendisini sevmenin ve cennete gitmenin yolunu insanlara göstermiştir.” dedi.

“HER TÜRLÜ ŞART VE İMKÂNDA O’NU ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

O’nu sevmenin Allah’ı sevmek olduğunu belirten Aslan, “Allah’ı sevmek, O’nun getirdiği vahyi almak, O’nun numune-i imtisal hayatını gündemimize taşımak; O’nu okumak, anlamak ve yaşamaktır. Onun için Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak yıllardır ‘O’nu Oku, O’nu Yaşa’ diyoruz. Nefes alıp vermeye devam ettikçe her türlü şart ve imkânda O’nu anlatmaya, zihinlere O’nun adını nakşetmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

“HAYIRLI YOLCULUĞU SEKTEYE UĞRATMAK İSTEMEDİK”

Salgın nedeniyle bu yıl yarışmayı yüz yüze yapamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Aslan şöyle devam etti: “Bu şuur ve muhabbetle bir yıldan fazladır dünyanın geneline yayılan malum salgın hastalıktan ötürü yarışmamızı yüz yüze yapamamanın üzüntüsü içimizde bir burukluk yaşatmıştır. Ancak her sene yaptığımız bu hayırlı yolculuğu sekteye uğratmamak adına fiziki koşulların yüz yüze imkân vermediği bu yarışmamızı, online olarak gerçekleştireceğiz. Dört gözle beklenen yarışma günümüze sayılı günler kaldı.”

YARIŞMAYA KATILIM VE YARIŞMA SAATLERİ

Aslan, yarışmaya başvuranların kategoriler için belirlenen saatler arasında https://peygambersevdalilari.com web sayfasından T.C. Kimlik numaralarını ve doğum yıllarını girerek yarışmaya katılabileceklerini kaydetti. Aslan, yarışma saatlerinin ise birinci kategori için 10.00-12.00 saatleri arasında, 2’nci kategori için 13.00-15.00 saatleri arasında, 3’üncü ve 4’üncü kategoriler için 16.00-18.00 saatleri arasında olacağını hatırlattı.

“YARIŞMACI KARDEŞLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ”

Açıklamasının sonunda Aslan, “Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak ömrümüzün son demine kadar adımıza yaraşır bir gayret içerisinde olmayı Rabbimizden niyaz ederiz. Bu hayırlı yolculukta emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilip tüm yarışmacı kardeşlerimize de şimdiden yarışmada başarılar dileriz.” ifadelerini kullandı. AHMET KÖLGE