Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Dualarla Destek Oldular

Dualarla Destek Oldular

Coronavirus önlemleri altında başlayan YKS maratonunda, adaylar sınavda ter dökerken, öğrenci velileri ise manevi destek vermek üzere okul dışında Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarının başarısı için dua etti. ​

Pandemi sürecinde birçok sorun ve zahmete katlanarak sınava hazırlanan öğrenciler, emeklerinin karşılığını almak üzere sınavda ter dökerken, aileler de dışarda heyecanla çocuklarını bekledi.

Öğrenciler ile birlikte bu zorlu maratonda emek sarf eden veliler yapılan çalışmaların bereketlenmesi için sınava girilen okul çevresinde tüm öğrenciler için Kur'an-ı Kerim okuyarak destek olmaya çalıştılar.

Okul kapısında çocuklarını bekleyen aileler ve sınavdan çıkan öğrenciler, YKS ile ilgili duygularını dile getirdi.

“ALLAH KİMSENİN EMEĞİNİ BOŞA ÇIKARMASIN"

Sınava giren bütün öğrencilere başarılar dileyen Baba İbrahim Yıldırım, "Okul kapısı önünde kızımın sınavının bitmesini bekliyorum. Sınava giren bütün öğrencilere başarılar diliyorum. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Yarın da yine burada bulunacağız inşallah. Kızım Coronavirus nedeni ile çok çalışamadı ama elinden geleni yaptı inşallah başarılı olacaktır. Kızımın hedefi Tıp'ı kazanmak. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın." diye konuştu.


"EVDE ELİNDEN GELENİ YAPIYORDU AMA YETERLİ DEĞİLDİ"

En büyük varlıklarının çocukları olduğunu belirten Baba İlhami İnci, "Çocuklarımız için yapamayacağımız bir şey yoktur. Bu sınavda hiç kimsenin emeği boşa gitmesin inşallah. Hepsine de başarılar diliyorum. Şu anda oğlumu bekliyorum. Bu sene Coronavirus'ten dolayı dershaneler kapandığı için fazla çalışamadı. Evde elinden geleni yapıyordu ama yeterli değildi. Coronavirus hastalığı bir yıl daha sürebilir. Sınav bir kere ertelendi zaten, bir daha ertelenmemesi iyi oldu. Bence sınav zamanında yapıldı. Her şeyin hayırlısı Allah Teâlâ'dandır." dedi

"YAPABİLDİĞİM SORULARI YAPTIM, YAPAMADIKLARIMI BOŞ BIRAKTIM"

Sınav sorularının çalışan biri için çok zor olmadığını söyleyen Gülcan Baş, "Sınav soruları çok zor değildi. Tabi çalışan için basitti. Ben spor alanında çalıştığım için fazla ders çalışamadım. Virüsten dolayı son 2-3 ayda ders çalışabildim. Yapabildiğim soruları yaptım, yapamadıklarımı boş bıraktım." dedi.

“ÇALIŞAN BİRİ İÇİN SORULAR ÇOK KOLAYDI"

Sınav esnasında rahatsızlandığı için erken çıkak zorunda kaldığını belirten Erkan Atılgan, "Sınav soruları aslında çok da zor değildi. Çalışan biri için sorular çok kolaydı. Sınav esnasında mide bulantısı rahatsızlığı geçirdiğim için sınavdan erken çıkmak zorunda kaldım. Şu anda moralim çok bozuk. Çünkü yaklaşık 40 soru boş kaldı. Rahatsızlığımdan dolayı değerlendiremedim. Galiba seneye kaldı." dedi.

"CORONAVİRUS'TEN DOLAYI OKULLAR ERKEN KAPANDI, DERSLERDE KONU KAYBIMIZ OLDU"

Soruların biraz zor olduğunu söyleyen Yusuf Sencar, "Coronavirus'ten dolayı okullar erken kapandığından derslerde konu kaybımız oldu. Kendi adıma söylüyorum, sınav soruları çok zor geldi. Elimden geldikçe Edebiyat ile Matematiği çözdüm, Fen Bilimlerini boş bırakmak zorunda kaldım. Hedefim İstanbul Ticaret Bölümü'nü kazanmaktır." dedi.

"BU SENE ÇALIŞAMADIĞIM İÇİN SINAVIM KÖTÜ GEÇTİ"

Sınavının genel olarak kötü geçtiğini ifade eden Furkan Sal, "Sorular ortalama olarak iyiydi. Fazla zor değildi. 4-5 tane basit soru vardı. Bu sene pek çalışmadığımdan genel olarak sınavım kötü geçti. Bu sene olmadı ama seneye iyi hazırlanacağım inşallah." dedi. (İLKHA)