İmsak: Güneş:
4 °C
asd

TIP FAKÜLTESi TALEP ETTiLER

TIP FAKÜLTESi TALEP ETTiLER

Hasankeyf Sokağı esnafı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmek üzere dilekçe yazarak Batman için tıp fakültesi talebinde bulundular.

Hasankeyf Sokağı esnafı adına hazırlanan dilekçeyi Ak Parti Batman İl Başkanlığına teslim eden Batman Meydan Mah. Hasankeyf Şemsiye Sokağı Derneği Başkanı Hasan TUNÇ, dilekçeyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tıp fakültesi talebinde bulunduklarını söyledi.

Ak Partili yetkililere teslim edilen dilekçede şu ifadeler kullanıldı: “Sayın Reis-i Cumhurumuz, Hasankeyf ilçemiz tarihi açıdan önemi: derneğimizin kurulmasına da vesile olmuş ve bu misyon ile bir sokağımızın ismini HASANKEYF SOKAĞI olarak, gerekli izinleri aldıktan sonra değiştirmiş bulunmaktayız. Dernek olarak halkımıza fayda amacı gütmekten başka amacımız bulunmamakta ve hükümetimize destek açısından elimizden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu söylemekten gurur duymaktayız.”

Dilekçenin devamında, “19 Mayıs 2020 tarihin de ILISU BARAJININ ilk enerji üretim ünitesinin devreye girmesi nedeniyle ülkemize artı değer oluşturmasından dolayı teşekkür ederiz. Bu açılışın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramın da yapılması nedeniyle çifte mutluluk duyuyoruz. Bu olumlu gelişimlere ek olarak ilimizde sağlık hizmeti açısından yaşanan sıkıntıların giderilmesi için ve tarihi HASANKEYF ilçemizin adının yaşatılması amacıyla, üniversitemize BATMAN HASANKEYF TIP FAKÜLTESİNİN kazandırılmasını, gençlik bayramında Batman halkına müjdesinin verilmesini, arz ve talep ederiz.” Talebinde bulunuldu. AHMET KÖLGE