Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

SU KUYULARINA 2 MiLYON LiRALIK JENERETÖR

SU KUYULARINA 2 MiLYON LiRALIK JENERETÖR

Batman Belediyesi kente su sağlayan merkez istasyonda elektrik kesintilerinden dolayı meydana gelen su kesintilerini önlemek amacıyla 2 milyon liraya jeneratör alarak montajına başladı.

 

 

Su kesintilerinin önüne geçmek amacıyla; arıza riskinin ortadan kaldırılması, motor yanmaları ve arızalarının önüne geçilmesi ile kente kesintisiz içme suyu karşılanması amacıyla İsviçre’den satın alınan 9 jeneratör (Frekans Converter) sistemi hizmete giriyor.

 

2 milyon liraya mal olan jeneratörlerin Batman halkına hayırlı olması temennisinde bulunan belediye başkanı Dr. Mehmet Demir: “Eski sistemin yenilendiği ve elektrikten doğan aksaklıkların minimal seviyeye getirileceği sistemimiz kurulum aşamasındadır. Batman’a günlük ortalama 180 bin ile 220 bin metreküp su veriliyor. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni sistemin montajı tamamlandıktan sonra Batman halkına kesintisiz su sağlanacaktır. İsviçre’den satın aldığımız jeneratör sisteminin montajı ve demontajı uzman ekiplerce gerçekleştirilmektedir. Sistem sayesinde motorlarımızda arızalanma riski de ortadan kaldırılmış olacaktır” dedi. ŞEVKİ ASLAN