Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle: İkindi:
4 °C

ILISU BARAJI KAPSAMINDA DEVASA YOLLAR YAPILDI

ILISU BARAJI KAPSAMINDA DEVASA YOLLAR YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su işleri (DSİ9 Genel Müdürlüğü Ilısu Barajı kapsamında Diyarbakır-Batman-Siirt-Şırnak sınırları içerisinde toplamda 237 km çift satıh kaplamalı yol yapıyor.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün ülke genelinde bugüne kadar tarımsal sulamadan içme suyuna, taşkın korumadan baraj inşaatına kadar pek çok yatırımı hayata geçirdiğini belirten DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın ,’DSİ’nin sadece su ile ilgili işleri değil aynı zamanda karayolları, tüneller, köprüler ve viyadükler de inşa ettiğinin altını çizerek, Ilısu Barajı kapsamında da 237 km yol yaptıklarını açıkladı.

Aydın, ‘Rölekasyon yollarında şu ana kadar toplam 135 km yolun sathi kaplama imalatı tamamlanmış olup ulaşıma açılmıştır. Kalan 102 km yolun sathi kaplama imalatının bu yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. 2019 yılı sonu itibariyle çalışmaların tamamının bitirmeyi hedefliyoruz. Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan bu yolların tamamlanmasıyla vatandaşlarımız en yakın il ve ilçelere kısa zamanda ve en güvenli şekilde varmalarının sağlanacağını belirtti. AHMET KÖLGE