Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Otobüs Kartları 10 Liraya İndirildi

Otobüs Kartları 10 Liraya İndirildi

Batman Belediyesi vatandaşların Belediye Toplu taşıma araçlarından daha iyi yararlanmaları için yaptığı düzenlemeler kapsamında Belediye otobüslerinde kullanılan akıllı kartların fiyatını 40 liradan 10 liraya indirirken, 60 yaş ve üzeri vatandaşları da ücretsiz taşıma kararı aldı.

Batman Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğünün çalışma yönetmeliği Belediye Meclisi tarafından onaylandı. Yönetmelik kapsamında Belediye Toplu taşıma araçları ile verilen hizmetlerin daha sağlıklı ve konforlu sunulması hedefleniyor. Çalışmalar konusunda bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı M. Zeki Hedekoğlu: “Amacımız toplu taşıma alanında düzenlemeler yaparak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmaktır” dedi.

Yapılan düzenlemelerle ilgili bilgi veren Belediye yetkilileri, “İmkânlarımızı en iyi şekilde değerlendirerek halkımıza en iyi hizmeti en ucuz yollarla vermeyi hedefliyoruz. Ulaşım konusu kentimizin önemli sorunlarının başında yer almaktadır. Halkımızı toplu taşıma araçlarına yönlendirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda üzerimize düşen görevleri yapmaya başladık. Güzergâh değişiklikleri yeni düzenlemeler içinde bulunuyor. Buna ek olarak kart ücretlerini 40 liradan 10 liraya düşürdük.60 yaş ve üzeri vatandaşlarımız Belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanacak. İmkânlar el verdikçe vatandaşlar lehine yeni düzenlemeler yapmaya devam edeceğiz” dediler. ŞEVKİ ASLAN