image

İşgalci israil tarafından Filistin'in Gazze şeridinde yapılan insanlık dışı katliama sessiz kalmamak adına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın teşvikiyle Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen "Gençlerin Gözüyle Filistin" konulu resim yarışmasının ödülleri verildi.

"Gençlerin Gözüyle Filistin" konulu resim yarışmasına katılan öğrenciler, Okul Müdürü Veysi Aksoy ve öğretmenleri refakatinde İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'ı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Müdürü Kurtaran, öğrencileri gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kutladı ve dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğrencilerin Filistin'de yaşanan zulme karşı farkındalık oluşturduklarını ve Filistin halkının özgürlük mücadelesine sanatlarıyla destek verdikleri için tebrik etti. Öğrencilerin yaptıkları resimleri ve ortaya koydukları kompozisyonları büyük bir ilgi ve beğeniyle incelediğini belirten Kurtaran, bu duyarlılıklarının toplumsal sorumluluk anlayışlarını gösterdiğini vurguladı.

İl Müdürü Kurtaran, gençlerin sanat aracılığıyla dünya olaylarına duyarlılık kazanmalarının, küresel sorunlara karşı duygusal ve düşünsel bir yaklaşım geliştirmelerine yardımcı olduğunu ifade etti. Öğrencilerin Filistin halkının yaşadığı zulme dikkat çekmek amacıyla bu tür etkinliklere katılımı, sorumlu bir birey olmalarının en güzel ifadesi olduğunu söyledi.

Resim yarışmasında birinci gelen esere 10.000 Türk Lirası, ikinci gelen esere 7.500 Türk Lirası ve üçüncü gelen esere de 5.000 Türk Lirası ödülü veren İl Müdürü Kurtaran, ayrıca tüm öğrencilere günün anısına kitap hediye etti.

"Gençlerin Gözüyle Filistin" resim yarışması sonrası ortaya çıkan çalışmalardan oluşan resimlerden ve konu ile yazılacak şiir, deneme vb. edebi yazılardan oluşan "Gazze Özel Sayısı" adı altında bir dergi oluşturulacak. MUSTAFA KAYNAK

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *