image

Batman'da gece boyunca etkili olan ve büyük mağduriyetlere neden olan yağışın ardından oluşan selin yaraları sarılmaya çalışılıyor.

Umut Kervanı Batman Derneği yetkilileri ve gönüllüleri, selin vurduğu yerleri ziyaret ederek hasar tespiti yaptı.

Burada sel mağdurlarıyla görüşen dernek yetkilileri, geçmiş olsun dileklerini ileterek mağdurlara imkanları ölçüsünde yardım yapmaya çalışacaklarını belirtti.

Hayırseverlere yardım çağrısında bulunan Umut Kervanı Batman Yönetimi Kurulu Üyesi Nurettin Teymur, sel mağdurlarının unutulmamasını istedi.

Teymur, "Batman'ımızda maalesef büyük bir sel felaketi yaşandı. Bu selden dolayı hayatını kaybeden ailelerimiz var. Sabahtan beridir olay yerindeyiz. Görülenin çok üstünde bir afet var. Bodrum katlardaki evlerin tamamı sular içerisinde kalmış durumda. Halkımızın eşyaları kullanılmaz hale gelmiş. Maalesef şu ana kadar 4 can kaybımız var. Allah'tan kendilerine rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz. Yetkililer acil bir şekilde su altındaki yerlerde su tahliyesi yapması gerekiyor. Buradan hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz. Sel mağdurlarına yardımlarınızı lütfen esirgemeyin." dedi. (İLKHA)

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *