image

Petrol arama ve üretim faaliyetlerine devam eden TPAO, personel alımı yapacak. Batman ve Türkiye’nin tüm illerinden başvuruların kabul edildiği personel alımına ilişkin başvuru süreci başladı. İşte TPAO iş başvurusunun şartları ve kontenjanlar.

TPAO’nun işçi alımı ile ilgili yaptığı duyuruda, “Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ülkemizin enerji bağımsızlığına giden yolda hız kesmeden arama ve üretim faaliyetlerini sürdürerek, ülkemizin hidrokarbon kaynaklarının milletin emrine sunulması görevini yürütmeye azim ve kararlılıkla devam etmektedir. TPAO’nun yurdun dört bir yanında ve mavi vatanda artan faaliyetlerine bağlı olarak personel ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyacın karşılanması için TPAO Merkez Teşkilatına toplam 49 (MYO mezunu) personel alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yeni yapılacak başvuruların daha önce olduğu gibi, İŞKUR üzerinden yapılan müracaatlardan oluşturulacağı öğrenilirken daha önceki başvurularda adaylardan şu şartlar istenmişti:

Türkiye Petrolleri adaylardan öncelikle Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak şartı arayacak. Bunun dışında adaylardan genel olarak;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi şartlar aranıyor.

Ayrıca özel olarak ise,

- 18 Yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak,

- İlgili meslek grupları için gerekli okullardan mezun olmak,

- Seyahat engeli ve arazi çalışmasına mâni hali bulunmamak,

şartları aranıyor.

BAŞVURULARDA KPSS ŞARTI ARANIYOR MU?

TPAO alımlarında öncelikle çalışanların bedensel yeterlikleri ve yukarıda sayılan şartlar dikkate alınıyor. Ayrıca adayların KPSS'de en az 60 puan almış olması isteniyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK? BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Başvurular, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) İl/Şube Müdürlükleri’ne ve Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden 17 Kasım Cuma günü sona erecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *