image

Hasankeyf ilçesinde gerçekleştirilen şampiyonalar 8 kategoride gerçekleştirildi.

2 gün süren şampiyonluk yarışlarında Türkiye Sujeti yarışlarında Pro Stock1 kategorisinde Türkiye şampiyonu Furkan Yılmaz, ikinci Serdar Ata, üçüncü Hasan Mert İkiz oldu.

Open Pro Kategorisinde Türkiye Birincisi Kahraman Aktaş, ikinci Kaan Şanver, üçüncü Yusuf Baki Soylu oldu.

Pro Stock2 Kategorisinde Türkiye şampiyonu Derin Sağun, ikinci İlyas Şahin, üçüncü Tayfun Borazan, dördüncü Fatih Aktaş, beşinci Nihat Baldemir oldu.

Kadınlarda Türkiye şampiyonu Selçin ta, ikinci Ayşenur Varan, üçüncü Mine Demirbaşa, dördüncü Ekatarina Borazan oldu.

Gençlerde Türkiye Şampiyonu Ahmet Efe Gülgür, ikinci Demir Ata, üçüncü Defne Karaduman oldu.

Drag kategorisinde Nihat Baldemir, ikinci İlyas Şahin, üçüncü Tayfun Borazan, dördüncü Kaan Şanver oldu.

Flyboard Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu Furkan Yılmaz, ikinci Kahraman Aktaş, üçüncü Tayfun Borazan, dördüncü Hakan Aksoy oldu.

Jetsurf kategorisinde Türkiye şampiyonu ise Murat Yorgancılar olurken ikinci Efe Gülsoy, üçüncü Mertcan Tunca, dördüncü Deniz Özkardeş, beşinci Sedat Eruş, altıncı Barış Özkaya, yedinci ise Gökmen Köse oldu.

Türkiye finallerine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Batman Valisi Ekrem Canalp, “Üç branşta spor dallarının Türkiye finallerine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hasankeyf kültür turizmi ile ön planda olan bir ilçemizdir. Bu vesile ile Ilısu Barajını da Türkiye su sporlarının hizmetine sunmuş olduk. Bu vesile ile ilk defaşampiyonalar oldu. Halkımızdan da yoğun katılım oldu.” Dedi.

Şampiyonayı tarihi Hasankeyf’te gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ise tarih ile iç içe yarışma yapmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Uçar, şunları söyledi, “TürkiyeMotosiklet Federasyonu olarak çok büyük bir heyecan ve gurur duyduğumuz bir günü yaşıyoruz. Batman’da Hasankeyf’teyiz, çok büyük bir tarihi dokunun içerisindeyiz. 12 bin yıllık tarihi insanların ayak izlerinin bulunduğu güzel bir destinasyondayız. Burada Türkiye Sujeti, Flyboard Şampiyonası ve Motosurf Şampiyonası’nın final müsabakasını gerçekleştirdik. Türkiye’nin en iyileri burada şampiyonluklarını ilan etti. 32 sporcumuzla buradayız, 8 kategoride yarışlarımızı yapıyoruz. Buraa bulunmak bizim için çok özel, çok önemli çünkü buradan Türkiye’nin tamamına hem de dünyaya verebileceğimiz sosyolojik, tarihi adına bir mesaj var. Bu yarışla Hasankeyf yeniden Türkiye’nin gündemine gelmiş oldu ve yeniden su yüzüne çıkacak.”

Yapılan konuşmaların ardından şampiyonlara madalyaları verildi. İHA

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *