image

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz ve beraberindeki teşkilat üyeleri ile birlikte "Yerel Sorunları Tespit Çözüm İçin Takip" adlı proje kapsamında mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Ziyaret ve programlarına devam eden Durmaz ve ekibinin son durağı Kültür Mahallesi oldu. Mahallede bir dizi incelemelerde bulunan Durmaz, “Uzun bir süredir başlatmış olduğumuz ‘Yerel Sorunları Tespit Çözüm İçin Takip’ adlı projemiz kapsamında çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

PİYASADAKİ SIKINTILARA RAĞMEN ESNAFIMIZIN KANAATKÂR

Kültür mahallesini ziyaret ederek sorunları tespit ettiklerini belirten Durmaz, “Ziyaretlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda son ziyaretimizi Kültür mahallesine yaptık. Mahalle, ilimizin en kalabalık nüfusuna sahip mahallesi. Çeşitli temaslarda bulunduğumuz mahallede esnafımızı ziyaret ederek durumlarını sorduk. Esnaflar girdi fiyatlarının yüksek oluşundan, maliyetlerin artışından şikayetçi. Halkın alım gücünün düşmesi esnafın işlerini olumsuz yönde etkilemiş. Piyasadaki sıkıntılara rağmen esnafımızın kanaatkâr olması sevindiricidir. HÜDA PAR olarak esnafımızın ve halkımızın yanında bulunup sorunlarının çözümü için üzerimize düşeni yapmaya gayret göstereceğiz.” dedi. 

EMEKLİ MAAŞI AÇLIK SINIRININ ALTINDA

Ziyaretleri sırasında emekliler ile de görüştüklerini dile getiren Durmaz, “Ziyaretlerimizde görüştüğümüz diğer bir kesim de emeklilerdi. Bir selam verdik bin ah işittik. Enflasyon ve hayat pahalılığı emeklileri ciddi anlamda etkilemiş. Aldıkları maaşın açlık sınırının altında olduğu için geçinmekte zorlandıklarını söyleyen emekliler, insan onuruna yaraşır bir hayat sürmek istiyorlar. Bunun için emeklilikte yaşanan her türlü adaletsizliğin ve eşitsizliğin ortadan kalkması gerektiğini belirtiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Durmaz açıklamasının devamında şöyle konuştu: “Emeklilerimiz sitemlerinde haklıdırlar; yanlarındayız ve onları destekliyoruz. Bunun için diyoruz ki; emekliler için yeni düzenleme meclisin açılmasıyla hemen gündeme getirilmeli ve emekli maaşları açlık sınırının altında kalmayacak şekilde düzenlenerek yaşanılan mağduriyet giderilmelidir. Emekliler açlık sınırı altında maaş almaktan kurtarılmalıdır.” MURAT ORHAN

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *