image

Kur'an Nesli Platformu Batman Koordinatörü Rıdvan Üzümcü, yazılı açıklama yaparak geçtiğimiz hafta Çamlıtepe Mahallesi Jiyan Parkı'nda binlerce çocuğun katılımıyla gerçekleşen 'Hayat namazla güzeldir' etkinliğine destek veren herkese teşekkür etti.

15 günlük namaz eğitim programını tamamlayan binlerce çocuğun katılımıyla final etkinliğini büyük bir coşku ile gerçekleştirdiklerini belirten Üzümcü, "Gördüğümüz manzara geleceğe dair ümidimizi arttırmış ve azmimizi perçinlemiştir.

Binlerce çocuğumuzun camilerle buluşturulduğu ve severek namaz kılmayı öğrendiği eğitim programlarımızın böylesi etkinliklerle taçlandırılmasındaki temel amacımız, namazın hem çocuklarımızın dünyasında unutulmayacak bir yer edinmesini hem de toplumun gündemine yerleşmesini sağlamaktır. Şüphesiz din nasihattir ve bizler de davet vazifesinin bir gereği olarak üzerimize düşen bu sorumluluğu yerine getirme çabası içerisindeyiz." dedi.

Açıklamasının devamında Üzümcü, "Bu vesileyle gerçekleştirdiğimiz Namaz Eğitim Programı Final Etkinliğimizin organize edilmesinde emeği geçen tüm kardeşlerimize, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm katılımcılara, duyarlılık gösteren tüm halkımıza ve değerli basınımıza teşekkürlerimizi sunuyor ve yüce Rabbimizden bizleri ve neslimizi muhafaza etmesini niyaz ediyoruz." ifadelerini kullandı. EKREM GÜLŞEN

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *