image

15 Eylül 2023 tarihli Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan atama kararının ardından Rektör Özcoşar, bir teşekkür mesajı yayımladı.

Rektör Özcoşar, teşekkür mesajında "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın takdir ve tensipleri ile Mardin Artuklu Üniversitesine yeniden rektör olarak atanmış bulunmaktayım. Şahsımı bu göreve yeniden layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız, YÖK Başkanımız Sayın Erol Özvar'a ve YÖK üyelerine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Özcoşar'ın Akademik Geçmişi

Rektör Özcoşar, Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans derecesi alarak akademik çalışmalarına başladı. 2000 yılında Dicle Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Aynı tarihlerde bilimsel çalışmalar için Mardin'e yerleşen Özcoşar, 2006 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde "19. Yüzyılda Mardin Süryanileri" adlı teziyle Doktor unvanı aldı.

2010 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör olan Özcoşar,  2015 yılında Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör yardımcılığı ve Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı yaptı.

Birçok bilimsel kitabı ile ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri yayınlanan Özcoşar, 22 Ağustos 2019 yılında Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

İlk dört yıllık görev süresi dolan Rektör Özcoşar, yeniden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü olarak atandı. (İLKHA)

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *