image

Merato dağı yol çalışmalarını incelediği sırada karşılaştığı kişinin Valilik eski çalışanlarından olduğunu öğrenen Vali Ekrem Canalp, Medeni Meral’i makamına davet etmişti. Valinin daveti üzerine valiliğe giden Meral’i, Vali Canalp makamında ağırladı. Bir süre Vali Canalp ile sohbet eden Meral, Canalpa gösterdiği misafirperverlik için teşekkür etti.

Medeni Meral, iş hayatına Batman TÜPRAŞ Rafinerisinde başladı. TÜPRAŞ’ın özelleştirmesinden sonra Valilik, İl Özel İdaresi ve en son Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde çalıştı. Meral, emekli olduktan sonra fırsat buldukça doğayla baş başa olmak için ilimizin yanı sıra bölgenin doğal zenginliklerini ziyaret ettiğini söyledi.

Kozluk ilçesi Kulludere Köyü doğumlu olan Meral, doğayla iç içe yaşama hayalini gerçeğe dönüştürmek için her gün yollara düştüğünü, doğduğu ve çocukluluğunun geçtiği köyünü sık sık ziyaret etiğini belirtti. Yaylalarda kalan göçerleri de ziyaret ettiğini belirten Meral, yaylalarda içilen suyun, yenilen gıdanın tadının bir başka olduğunu ve en sağlıklı uykunun yayalarda uyulduğunu ifade etti. M. ŞERİF DURMAZ

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *