image

Dün akşam saatlerinde İstanbul'da etkili olan sel felaketinde çok sayıda ev ve iş yerini su basarken, 2 kişi hayatını kaybetti.

HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu, yaşanan sel felaketi üzerine temaslarda bulunmak üzere gittiği Kocaeli'deki programını yarıda bırakarak, genel başkan yardımcıları ile birlikte İstanbul'a geldi.

Yapıcıoğlu, ilk olarak, sel sularının ulaştığı noktalardan biri olan Çam ve Sakura Hastanesi'ni ziyaret ederek hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit'ten bilgi aldı. Başhekim Yiyit, rögar kapaklarının taşkında geri tepmesi sonucu içeriye bir miktar su girdiğini ve suyun kısa sürede temizlendiğini belirtti.

Yapıcıoğlu, hastane ziyareti sonrası Başakşehir ilçesinde ev eşyaları ve araçları sel sularının altında kalarak zarar gören bir sitenin sakinlerini ziyaret etti. Site sakinlerine geçmiş olsun dileğinde bulunan Yapıcıoğlu, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Başakşehir ilçesinde büyük çapta maddi hasarın oluştuğu MASKO Mobilyacılar Çarşısı'nı ziyaret eden Yapıcıoğlu; esnafa geçmiş olsun temennisinde bulundu, sorunlarını dinleyerek yaşadıkları mağduriyetleri gerekli mercilere iletmek üzere not aldırdı.

Yapıcıoğlu son olarak; İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve İstanbul Valisi Davut Gül ile birlikte, sel felaketinde hayatını kaybeden Yıldız Yurtseven'in Hazreti Hüseyin Camii'nde kılınan cenaze namazına katıldı. (İLKHA)

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *